Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dva routery

Dobrý den,
chci Vás požádat o radu. Bydlím v rodinném domě s ADSL připojením a potřebuji zajistit co největší pokrytí wifi signálem. Původně jsem měl v patře wifi router ZyXEL P-660HW-T3 v2 ke kterému jsem koupil do dalšího patra TP-LINK TD-W9980B. V každém patře mám možnost zapojení routeru. Zapojím-li jeden či druhý fungují v pořádku, ale když zapojím oba součastně v každém patře jeden, tak nevysílá ani jeden. Kde dělám chybu.

jsou propojené lan kabelem = můžeš je nastavit jak chceš. druhý router nemá zapojený "wan" vstup, jen lan část, slouží jako ap. proto taky musí mít zakázané dhcp a celou síť řídí první router.
právě kvůli vzájemnému rušení se doporučuje odstup aspoň 5 kanálů.
jinak mají mít stejné zabezpečení a ssid.