Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Xiaomi Redmi 1S - reset nebo recyklace?

Ave. Tož manželce spad včera výše uvedený telefén do záchoda. Okamžitě jsme vydělali baterku a dali kost sušit na radiátor. Dneska jsem baterku vrátil, ale hned po vložení se rozsvítí zadní LEDka (baterka či blesk nebo co za čorta) a bazmek nejde zapnout. Existuje nějaký hard reset (vygůglil jsem, že snad tlačítko down+power on, ale nereaguje), nebo je krám zralý do šrotu?

Isopropyl doma je, ale nikoliv takové množství, abych do něj naložil celý telefén. Zkusím krám rozebrat a štětcem (namočeným v isopropanolu) vytřídit chcanky a šity z hajzlu (přeháním, ale jsem tím známý ;-)). Myslel jsem, že noc na radiátoru bude stačit. Asi ne.

Tak kost je zřejmě po smrti (fučel jsem na ni /rozebranou na prvočinitele/ teplým fénem doteďka, po složení se chová stejně). Tedy dotaz No. 2: co mámě koupit? Nejraději bych to samé, ale nové na trhu není. Kámoš radí Xiaomi X4. Limit pět litrů peněz českých.

Redmi 4X seženeš od 3600Kč. Za pět litrů už je verze Note a asi s větší pamětí (64GB).

A přesně kvůli tvýmu případu jsem synovcovi radil, ať raději koupí jen 32GB verzi (o 1500Kč levnější) a za pětikilo koupí 32GB kartu. Ušetřil litr a hlavně - když se mobil rozjebe, tak fotky a videa (tedy obvykle to nejcennější, co v telefonu je), mu zůstane na kartě.