Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmizely ikony a hlaní panel ve w7

Sousedovi zmizely všechny ikony a hlavní panel z obrazovky. Myš nereaguje na pravé ani levé tlačítko. V nouzovém režimu je to stejné. Zkusil jsem spustit novou úlohu ve správci úloh / aplikace a napsalo to, že nastal problém a spráce úloh bude ukončen a něco o pokusu vyřešit problém. ale nic se nekonalo. Mám cd s antiirem od AVG ze ktérého jsem nabootoval, doplnil databázi virů a spustil test. Našlo to 6 souborů infikovaných trojským koněm Generic2_c BQP2 a Generic2_c ADBU. Soubory jsem smazal, ale po restartu se nic nezměnilo, ikony ani hlaní panel tam stále nejsou. Trochu se bojím možnosti připojit ten disk ke svému pc a zkusit nějaký jiný program, třeba mbam, ale na konec nic jinýho nezbude, protože i kdybych se rozhodl přeiinstalovat Windows budu muset zachránit nějaké fotky a dokumenty.
Vidíte nějakou jinou možnost než přeinstalovat systém?

Omlouvám se za poněkud opožděnou reakci na Vaše rady. Musím hluboce smeknout před Kurtem a samořejmě mu poděkovat. Měl naprostou pravdu. Seagate SeaTools mi našel 3 červené čtverečky. Nebyl jsem si ale úplně jistý a zkusil HDD regenerator. Tento zvláštní program mně už jednou pomohl "zachránit" disk, hlavně data. Tentokrát tomu tak bylo jen částečně, i když našel a opravil něco kolem 5000 sektorů, naprosto rovnoměrně rozdělených, došlo patrně k problémům se strukturou souborů a ani chkdsk nepomohl. V průběhu načítání Windows, docházelo k restartu i když jsem zkoušel stav nouze a podobné možnosti. Naštěstí všechno potřebná dat se dala bez problému zálohovat, po připojení disku k mému pc. Zajímavé je, že Seatools po tom "regenerování" už žádné špatné sektory nenašel. Ale používat ten disk už určitě nebudu.
Děkuji i Brtníkovi s tím vypnutím funkce autorun. Chvíli mě to trvalo, ale nakonec jsem to zvládl. Moc dobrá věc.