Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdálený přístup - 3 uživatelé - Windows

Zdravím,

Chtěli bychom do firmy server, na kterém bude nainstalovaný software (windows) a 3 uživatelé se k němu budou moci přes vzdálenou plochu připojit a pracovat s tímto programem.

Jde nám o to jak to udělat co nejlevněji, ideálně kolem 15kKč. Zatím nemáme HW ani SW.

Pro domácí použití mám nainstalované klasické Windows pro verzi a RDP Wrapper, ale to určitě není to pravé řešení do firmy.

Pokud to chces mít licenčně v pořádku, potřebuješ pořídit Terminal server licence. RDP, které je součástí Windows server není podle licence určené pro práci, ale pouze pro správu.
Nejlevnější bude nějaká OEM verze Windows for small business (nebo jak se to dnes jmenuje), kterou koupíš současně se serverem.

Na Foundation verzi jsem se díval, ale dohledal jsem, že připojení přes vzdálenou plochu neumožňuje.

Nevím jestli má smysl pokusit se TS obcházet nebo rovnou použít klasickou Pro verzi Windows a využít právě ten RDP Wrapper. Který podle toho co jsem dohledal, je tak trochu v šedé zoně a nedá se jednoznačně říct, že jeho použití je nelegální.

Foundation umoznuje vzdy min jedneho uzivatela (Administrator). Na pol roka ti bude fungovat TS pre vsetkych uzivatelov. Ak to chces mat uplne koser mozes potom dokupt TS licencie pre ostatnych...furt je to najlacnejsie riesenie.
Kupa Pro verzie mi ako moc dobry napad neprijde, ale je to tiez riesenie.