Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Šel by druhý router použít jako opakovač? - prodloužení signálu

Zdar,

mám router a ten má malý dosah (kvůli zdem) a chci signál dostat o něco dál. Chci se zeptat, zdali by bylo možné použít druhý router jako opakovač. Jinak mi o nějaký větší ping nějak nejde, je to jen pro poslouchání písniček na zahradě.

Šlo by to nějak udělat? Jak popřípadě? Mohli byste mi třeba nejlépe poslat nějaký návod, jestli existuje? Moc nevím, co mám hledat.

Fleg si to nepochopil, prvy router (hlavny) priradi ip druhemu,... samozrejme druhy priradovat nebude. Ale ano môže mu nastaviť aj staticku IP... napr. Hlavny router ma 192.168.1.1 a druhy bude mat 192.168.1.2 a prvy router bude dalsim zariadeniam co sa aj pripoja k druhemu routeru, priradovat ip adresy...

IP adresu hlavního (prvního routeru s WAN) nastavíš třeba na 10.0.0.138.
Potom adresu druhého nastavíš na 10.0.0.139 (původně bude na 192.168.1.1 či podobně).

V tom druhém vypneš DHCP a v hlavním dáš rozsah DHCP třeba na 10.0.0.1 až 10.0.0.32 (což by ti mělo stačit).
Takže se pak můžeš ze kteréhohokoliv routeru dostat kdykoliv do kteréhokoliv routeru, buď zadáš 10.0.0.138 nebo 10.0.0.139.

Wifi nastav na dva různé kanály vzdálené od sebe minimálně o 3 kanály, u obou stejné SSID, typ zabezpečení a heslo.
Pak budeš mít hezky pokrytý prostor ze dvou zdrojů, přitom to bude pořád celé jedna společná síť.

Jenom u druhého routeru to musíš zapojit do LAN a WAN nechat nezapojenu !

Tento návod asi zdaleka není jediný nutný, ale podle tohoto nastavení se s tím dobře pracuje.