Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čočka zadní kamery

Zdravím,
vlastním mobil značky GSMART Roma R2 u kterého mám poškrábanou čočku zadní kamery. Boužel je prakticky nemožné sehnat na tento typ náhradní díly, a do autorizovaného servisu přímo od výrobce se mi to posílat nechce ať už z důvodu času, který by to zabralo, tak případné vysoké ceny spojené s shippingem atp.
V mobilech se tolik nevyznám, aspoň ne v jejich HW. Chci se zeptat, zda jsou u telefonů jakési "typy" čoček, kterou používá většina výrobců mobilů (jde mi o rozměry čočky), totiž zda by bylo možné koupit čočku od jiného výrobce podle toho jestli by pasovala do mého, nebo je pro každý typ mobilu i specifická čočka.
Stáří telefonu cca 5-6 let, tudíž bez záruky. I přesto je mobil stále v dobrém stavu.

Pokud by byla tato možnost pasé, přemýšlel jsem že si na Vánoce pořídím nový mobil, tak bych byl rád za případné návrhy do takových 8k. Díval jsem se na Huawei P8 Elite / P9 Elite / P10 Elite, ale bylo zde pár negativních recenzí které mě od nich odrazují, tak bych rád znal subjektivní názor.
Hlavní požadavky - kvalita fotografií, výdrž baterie, hry ani nic takového moc nehraji, maximálně nějaké sociální sítě..

Předem všem děkuji za rady a odpovědi.

Chápu že je blbost vrážet peníze do něčeho takového, ale na AliExpressu jsem našel čočky za 50kč s tím že vypadala stejně jak ta moje (chápu že podle vzhledu nepoznám případnou shodu). A x měsíců se mi taky zrovna nechce čekat, než pořídím nový mobil, jelikož by jsem ho kupoval nejspíše až v povánočních slevách:-D

O Xiaomi vím, ale slyšel jsem že ty celkově moc kvalitní fotky nepořizují a jelikož rád cestuji tak i rád fotím (zase to ale nechci přehánět, chci být komplexní takže nepřipadá v úvahu pořizování zrcadlovky atp.), nehledě na počet reklamací displejů nebo případné crashe skrz ty firmwarové updaty.
Uvědomuju si že to je jakýsi lowend, ale když už bych kupoval mobil, šel bych už do něčeho lepšího aby to nedopadlo jak s tím nynějším, při koupi stál taky nějakých 3k+- a v té době už šlo vidět, že to je prostě lowend a nic víc.

Zkoučel jsem na dovolené fotit mobilem (abych to mohl hned zveřejnit) a s fotkami z foťáku se to nedá srovnat.
Jednak na displeji mobilu za jasného slunce toho není moc vidět (ve srovnání s hledáčkem foťáku), druhak manipulace s mobilem při focení je taky docela bída.
Možná je to tím, že nejsem zdatný mobilofotograf, ale jako plnohodnotnou náhradu foťáku ani náhodou. A to nemám zrcadlovku, ale vyšší třídu kompaktu.

Odstranění sklíčka bych se rád vyvaroval ať už jen z důvodu průchodu prachu do mobilu, tak taky z vizuálního hlediska.

Sklíčko není součástí zadního krytu, zkoušel jsem to rozebrat a normálně by ho šlo vyndat, ale nechci to dělat bez náhradního kusu.

Tady je odkaz na ten Aliexpress, našel jsem nějaké náhodné co vypadalo jako to moje.
http://www.ebay.com/itm/Back-Camera-Cover-Glass-Lens-Replacement-Part-With-Frame-For-iPhone-6-6-Plus-/201314636857?var=&hash=item2edf499439:m:m5foz3QUKdzUX9VoEHD7nGQ

Tady přikládám foto mého krycího sklíčka, aby nedošlo k další mejlce. V průměru to má 8mm i s tím stříbrným okrajem.

Registrovaný jirka44 Stříbrný rádce, 30.09.2017 19:22 #8
A on je ten škrábanec vidět i na fotkách?

---

Registrovaný Prasak Moderátor @jirka44, 01.10.2017 09:04 #9
To by musel být pořádnej vryp, aby to těm fotkám z toho krámu vadilo. Ony ty fotky z toho mobilu stály za prd i s čistým sklem.

No jde o to, že fotky jsou rozmazané v levé dolní polovině/rohu. Ano samozřejmě, co chtít po takovém foťáku, ale když oddělám část menšího krytu ke kterému je toto sklíčko přichycené a podívám se proti světlu tak jde vidět jaká si mlhovina právě v levé dolní polovině. Jde to vidět i normálně když se na to podívám z venku, možná to uvidíte i na fotce kterou jsem postnul o komentář výš.

Je to prostě sklíčkem tak Vás všechny prosím aby jste to přestali zpochybňovat a zkusili mi poradit se správným výběrem nového sklíčka.
Pokud se tu najde někdo další nebude problém sem hodit fotky před "mlhovinou" a po "mlhovině". Můj názor je takový že jsem to jednoduše jednou přejel přes nějaký ostrý povrch (při pádu na štěrk atp.) a od té doby to tam je. Tímto chci vyloučit zanesení objektivu prachem nebo něco podobného..
Děkuji.