Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potíž s laptopem

Do týden. Udělal sem vcera hroznou věc . Udeřil sem pěsti do laptopu na pravo od touchpadu. Laptop se jakby se seknul a začal se loudovat . Musel sem dat tvrdý restart. Po opětovném zapnutí uz bohuzel probíha jen rychle krátké pipani a pak najede BIOS . Můžete mi poradit čím by to mohlo byt ? Mam podezření na hdd což je hodně nepříjemné protože tam mam důležité data které jsem samozřejmě nezazalohoval. Diky za všechny rady /komentáře .

Pro lepsi představu :)

https://youtu.be/hE5FiWDymbs

Disk za chodu je hodně citliví na nárazy, možná že si vzal spolu s HDD i něco jiného. Nejlepší bude nabootovat nějaký Linux (např. Slax, Ubuntu atd.) a vyzkoušet jestli jede NTB normálně. Možná přes Linux vytáhneš i nějaká ta data, jinak tě pomůže dost nákladná odborná pomoc.
Příště namlátit do věcí a zálohovat zálohovat zálohovat.

Tzn. nainstalovat nejaky linux na flash disk a z nej pak nabootovat systém a pokusit se otevřít disk ?

Ano

Takze teoreticky pokud ten disk neotevru dali by se i prez to vytáhnout t data z toho ?

Doma těžko

Kolik zo zhruba stoji ?

Nemám tet páru kolik, možná že 10000,- bude málo.