Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Request timed out

Dobry večer, mam jeden problem. A to ten že pri hrani online hier ma to celkom často odpojuje. Rovnako aj TV ktorá je pripojena k internetu ma krátke, ale časté výpadky internetu. Čo sledujem na pc v príkazovom riadku ping, tak cca 5 sec. ide net v poriadku a následne vybehne 1(niekedy aj viac) riadkov Request timed out. Čo som si všimol tak pri 1 riadku (Request timed out) iternet ide ešte dobre, no ak nabehnú viac ´´riadkov´´ tak nastane výpadok... Ako by som mal tento problem začať riešiť ? Za pomoc vopred vďaka..

tplink 150mbit je už relativně novější enkový typ.
u routerů s oblibou chcípá napájecí adaptér (a nejdřív to odnáší wifi). zkusit jiný na stejné napětí, pokud je možnost.

jediný mobil by nemusel zbytečnou komunikací vyřadit router. ale vyplatí se zkontrolovat v nastavení routeru, že není ponechané automatické nastavení:
- wireless security: wpa2(psk) + aes
- wireless channel width: 20mhz (a výše patří národní region)

a samozřejmě: kde záleží na pingu a stabilním připojení, nepřipojovat na wifi ale kabelem.
pokud je připojení stále nestabilní a jiné připojení než wifi nepřipadá v úvahu, zvážit 2-anténový typ, něco jako wr841n.

jistě, to je možné. dočasně dát notebuk vedle routeru nebo natáhnout dost dlouhý kabel, pak mít puštěný "ping -t" na bránu nebo dns nebo web providera, případně až na net.

spolehlivější řešení může být zapojit notebuk rovnou místo routeru. jen tím vyřadíš zbytek domácnosti - a to předpokládáme, že router má wan vstup nastavený na dhcp.

pokud se neobjeví výpadky, je problém ve wifi, případně v tom napájecím adaptéru routeru.