Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Meni se mi IP adresa

Zdravím všechny.
Vzal jsem si internet s televizí od netboxu, protože měli asi nejvýhodněji nabídku (předtím jsem měl o2, protože na mojí staré adresw šlo jen o2, T-Mobile nebo vodafone..). Všechno jedw v pořádku, jen mam obrovskej problem s tim, že se mi neustále mění ip adresa. Ja se tak nemůžu přihlásit na nějaká fora a většina mých oblíbených her taky nejede, protože mi to vždy vyhodí nějakou hlasku, ze se mi změnila IP adresa od posledniho přihlášení, nebo ze jsem hacker a snažím se připojit na cizí účet nebo nějakej invalid login token. Na 100% vim, ze je to tou měnící se ip, a tak se vas chci zeptat, jestli nevíte, jak to nastavit, aby ta ip zustala stejná aspoň jeden hloupej den a neměnila se tak často. Já tomu nerozumím vůbec, takze budu rad za kazdou radu. Nebo musím zpátky k o2?

Díky vsem a hezkej den :)

- Radeji bych i overil, zda-li nejde o nejakou infekci, nastaveni IP adresy nejakého "PROXY" serveru.

"V pripade ze jde o proxy":
- Dezaktivovat "proxy" mimo v nastavni, jde jednuse i prikazem v "CMD" (WIN+R -> CMD) ke zmene registracniho klice pro nastaveni proxy:
DEZAKTIVOVAT PROXY

reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings" ^/v ProxyEnable /t REG_DWORD /d 0 /f

AKTIVOVAT PROXY

reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings" ^/v ProxyEnable /t REG_DWORD /d 1 /f

dynamická adresa se ti může měnit při novém připojení.
pokud je trvale zapnutý domácí router, máš na wan vstupu neustále stejnou ip - v nastavení routeru to můžeš kontrolovat.

odpojování nebo změny ip bych přičítal buď divně fungujícímu antiviru, nebo nakažení pc malwarem a přesměrování připojení přes nějakou proxy - to ostatně svého času nabízel i smutně proslulý "antivir" avg.