Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD Ryzen 7 1700 vs Intel i7 7700

Dobrý den,

již jsem tu zakládal vlákno ohledně PC za 35 000,- a zároveň jsem narazil na tento Ryzen 7 1700 (x) - ale není třeba OC dělat nebudu. Cena je +/- stejná jako 1000,- +/- není nic při takové ceně.

Otázka zní: Vyplatí se kupovat AMD R7 1700 nebo Intel i7 7700 do roku 2018, popřípadě s nějakou rezervou do budoucnosti?
Popřípadě jaký procesor byste poradili do roku 2018 (2020) i dál.

Cíl: Hry, rendering (občas), Adobe Premiere, Photoshop, učení se s AfterEfects

Předem díky za Vaše rady

Mannequin

- Jestli na "hrani" do roku 2018, tak Inte i7@7700, ktery vede snad v 98% her a to i s "MIN-FPS" které jsou viditelnejsi jak jejich MAX hodnoty, v nekterych hrach jsou to desitky %
* Rozdil vysledku uz jen pak exlusivne na osazeném GPU ktery ty CPUs doprovazi.
TiP ~ Herni Ryzen, rending radeji zakup Ryzen@1600X, ktery se ve hrach drzi lépe jak Ryzen@1700 a je podstatne levnejsi, tak muzes treba doplatit za vykoejsi grafickou kartu, nebo novy M.2 disk.

"vede" v nepodstatnych blbostech,

- Hlavne nezacni tvrdit, ze je dokonce ve hrach lepsi jak intel.
- O techto procesorech sme vydaly dokonce clanek s BENCH na 3 stranky, Ryzen@1700 se drzel v FPS pod Ryzenem@1600X, na 'HRY' bych ho o proti intelu i7@7700/i7-8700 opravdu neoporucil.
*Ve kterych hrach bude mit lepsi spodni hranici FPS ? Ty propady jsou u ryzenu vyraznejsi (dle hry) s ryzenem, to bych chtel opravdu videt a na JEDNE ruce je spocitas.

Koncem 2018 muze zakoupit pristi TIC-TAK Intelu : CF na 10n

nesni hry sou vic o vykonne grafice

- To v kazdém pripade neni pravda, uz i tak zalezi od urcite ENGINE, DirectX etc, GPU i CPU ma svou roli, jinak proc doporucujes x16Threadovy RYZEN a né Celeron kdyz na tom prece nezalezí ?!

protoze "hry" jsou jen jedna polozka na tom seznamu

• Chodís sem snad uz dost dlluho aby jsi poznal ze tazatel chce prevazne herní PC (v prispevku níze opet uvádí hry + to ostatní), jak profesionalní stanici, ten jeho druhy prispevek PC35K jsi urcite nevidel a necetl vid ? Ono, osobne se zameruji i na první polozku ze trí, ono je i dokázáno kdyz nekomu polozís otázku pro 3 opovedi, ta první bude pravdivejsí, nebo dulezitejsí :-p
* Navíc dalsí polozka je "obcas" a dalsi se chce ucit, na Photoshop stací i dual Core (2C|4T). Kdyby se vylozene neptal na i7@7700, tak vhodnejsí by byl viz níze Intel@CooffeLake (ale zde bych byl se zakladnímy desky rev.1 prozatím opatrný), nebo pockat na druhou generaci RYZENU, ono radeji 20FPS navíc, jak mít o 1s rychleji rozbaleny RAR, nebo o 4s drív vyrendované video ;-) Intel drzel svuj EMPIRE hodne dlouho, tak ti vyvojári uz tu optimizaci nak mají v merku, bohuzel u Ryzenu to neplatí vzdy a vsude.

Po dlouhé době si dovolím nesouhlasit/doplnit - tazatel žádá i jistou perspektivu do budoucna, a tu mu (bohužel/bohudík) momentálně dokáže zajistit jen AMD, viz kouzla a čáry Intelu s ne/podporou jednotlivých řad deskami a jejich chipsety (opravdu je správné každé generaci procesoru pořizovat novou desku?). Za mě AMD, a rozdíl fps ve hrách v řádu jednotek procent (až na výjimky) bych oželel jako malou daň za možnost levnějšího upgrade…

Děkuji za rady,

já se spíš bavím i tak nějak i do budoucna, ne jen na rok 2017 ten je už pryč téměř, co jsem jen viděl u i7 7700 tak ve hrách a při nějakých těžkých věcech je zatížen téměř na 100 procent, proto jsem takový skeptický a nevím co se vyplatí víc.

A když všichni se baví o nové generaci Intel, kdy zhruba bude na prodej v ČR?

• Mohl by jsi ukazat, ve které hre byl i7@7700 vytízen na 100% ?
* V nekterych pozicích rendingu je snad v porádku ze jede na 100% = 100% vyuzití procesoru, kdyz si zaplatís delníky napráci , taky chces aby pracovali na 100% jak jen na 50%/polovinu ne ? :-)...

Battlefield 1 na ultra nastaveních u jednoho Benchmarku na YT zatížení i7 7700 bylo 97% ryzen jen pouhých 47% ale to je taky tím, že má 8 vláken navíc, ale o to mi právě jde.

Mě právě jde o to, co když bych chtěl hrát třeba BF 1, nebo WOW, nebo další hry a u toho mít na pozadí nějaké další procesy nezapotí se i7 7700 víc jak Ryzen 1700?

- Z PC ze kterého pisu ma Intel i7@77xx, v BF1 jsem nikdy 97% nemel a nevidel ani u hernich "Benchmarku", na mém 2K@1440p monitoru a vysokych detailu se drziv Battlefield nekde na 65-70%, v tom pripade se rid co ukazuji na YOUTUBE a je zbytecné ti vubec odpovidat ..

- Jestli ti jde o nejaké CISLO z Youtube, tak si kup klidne ten RYZEN, protoze ma 16Threads a ukazuje tam 50% ...
PS : Vic "Thread", nebo "Cores", neznamena vic +"FPS", proto i v mnoho hrach se drzi kuprikladu i Intel i5@7xx lépe jak s 4C|4T nez 16Threadovy RYZEN, zaprvé protoze jde predevsim o vykon jednotlivych vlaken, ale také, protoze DirectX, stejne s vice jak 4C|8T pracovat neumi, vic cores také potrebujou byt spravne a ryhle sychronizované..

- To ano, ono to jde u vice her treba Arma, ale i kdyz tam nastavís 16T tak treba slunícko, nebo pozice stromu bude pocítat 16T, kdyz je hra naprogramovaná tak, aby urcity LOOPS pocitalo 1xCore + 2xTH muzes mu nastavit myThread.start(16);ale zbytek stejne bude pocitat 4C|8TH, je to zaklad programování v DirectX, kdyby to bylo tak jednoduché, delal by to kazdý a v kazdé hre, i kdyz ano, jsou prípady kde TH navíc muzou vypocitávat listy na strome s 12TH jak s n'a místo 2TH, kde ve vysledku jsme o par (1-3FPS) FPS navíc ..
PS : Postup v clanku jsem zkousel u BF4, u BF1 nevím, nechci soudit ;-)

Tak děkuji pánové za ujasnění a tedy ještě jednou by mě zajímal názor Vás dvou hlavně XoXoChanel a touchwood lepší volbou tedy do roku 2018 - 2020 (ne-li víc) je i7 7700K nebo nějaký jiný procesor, já se nezastávám žádného červeného či modrého táboru, takže mě je to celkem jedno jestli AM4 socket nebo 1151.

CoffeLake má mít release 5. října, kdy však ho můžeme čekat v ČR na prodej?

Zrovna u HW se fakt nemůžeš ptát na X let dopředu, když skoro každý rok je nová generace. Možná se ti může doporučit, co je nejlepší teď, ale to už příští rok může být minulostí. Ani s tím kávovým jezerem nebudeš za 4 roky in, protože to už bude mít Intel minimálně další 2 generace za sebou. Také by se mi líbilo si koupit PC a ještě po pěti letech se pyšnit tím, jakou mám nadupanou mašinu, jenže takhle to prostě opravdu nefunguje.

To nejdůležitější už si zde slyšel. Můj názor je, že pokud chceš hrát, ber rozhodně Intel. Pokud chceš to ostatní, ber rozhodně Ryzen. Ostatně ti nic nebrání si na netu počíst a u obou možností načerpat plusy a mínusy, určit si své preference a pak se rozhodnout dle svého gusta.

- DLE MNE "Gaming + PRO", IntelCoofeLake i7@8700 6C|12T = 6Cores/srdci + 12Threads - coz ti da 12x' logickych procesoru'.
- CLake ma rychlejsi core (o proti RYZENU = v aplikacich co podporuji exlusivne 4C bude i inetel i5 rychlejsi jak RYZEN@1800X) i presto ze maji tusim stejné [L3 caché], s Intel i7 @Coofe budes, nebo nebudes potrebovat UPgrade dobrych 3-5 let a stale budes konfortne tento procesor pouzivat.
TiP ~ V Pripade ze chces, nebo planujes i 'Overclocking', tak zakup zakladni desku s CHIPSET Z370

- Co se tyka "HER|Gamming", kdyz se budu drzet (jak jsem jiz zminoval) kuprikladu STEAM, vidis ze Intel opravdu AMD predhani, kdyby se meli vyvojari drzet jen tohoto faktu tak by urcite uprednostnovali travit cas (platit$, pracovat na novych algoritmech, menin graficky motor ENGINE) optimizaci hry na Intel nez na 16 Core RYZEN :
* 8Core, 16Core nereprezentuje ani jedno celé %

[POCET % UZIVATELU Intel & AMD]
[79917-steamcpu-png].

[POCET SRDCI PROCESORU]
- 4X Core v poctu uzivatelu jasne vede (pripominam ze jde jen o STEAM, ale UPlay, nebo Origin ma prakticky ty samé resultats..).
[79918-ncores-png]

- Co se tyce RENDING softweru, je uz hodne hodne rozdilné, kazdy SW je otimizovany jinak, pouziva jiny codec a podobne, ale "teoreticky" kdy melo vse fungovat tak jak ma by pocet Cores navic daval smysl.

Děkuji pánové,

no OC neplánuji, jsem spíš ten klidný co mu stačí stock verze. Mě nejde ani tak o 140fps jak o 60Hz, jelikož mám 60Hz monitor a bohatě mě to stačí na takové to komfortní občasné hraní, občas si hraju s Adobe balíčky a nebo Sony Vegas s mým starým Intel Quad Core to už skoro nejde.

Na hry, podle Benchmarku a i zkušeností od známých většinou vyhrává i7 7700(K), pro mě to stěžejní není když jsem videl average FPS tak to bylo oproti Ryzenu místo 135 na 120fps, pro mě s 60Hz monitorem zbytečnost.

Já mám rád spíš multitasking, když se nemusím starat co za procesy na pozadí mi běží, když třeba dělám stream, nahrávám video a u toho mám třeba WOW, nebo nějakou jinou MMO či třeba BF1.

Každopádně počkám co s CoffeLake 5. října, PC se bude sbírat spíš ke konci října, začátku listopadu. Cena bude 35k, bez periférie, HDD jinak plný balík se vším všudy