Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Selháni hned po startu Windows 10

Ahoj, prosím vás zapnul jsem pc a objevilo se selhání Windows 10. V prohlížeči událostí se objevilo:

Název protokolu:System
Zdroj:         Microsoft-Windows-Kernel-Power
Datum:         04.10.2017 7:29:52
ID události:   41
Kategorie úlohy:(63)
Úroveň:        Kritická
Klíčová slova: (70368744177664),(2)
Uživatel:      SYSTEM
Počítač:       DESKTOP-3FOU7VR
Popis:
Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Kód XML události:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
    <EventID>41</EventID>
    <Version>5</Version>
    <Level>1</Level>
    <Task>63</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x8000400000000002</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2017-10-04T05:29:52.316088800Z" />
    <EventRecordID>2346</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>DESKTOP-3FOU7VR</Computer>
    <Security UserID="S-1-5-18" />
  </System>
  <EventData>
    <Data Name="BugcheckCode">1</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter1">0x72d721cc</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter3">0xffff</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter4">0xffffa581bed54b80</Data>
    <Data Name="SleepInProgress">0</Data>
    <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
    <Data Name="BootAppStatus">0</Data>
    <Data Name="Checkpoint">0</Data>
    <Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data>
    <Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">0</Data>
    <Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data>
    <Data Name="BugcheckInfoFromEFI">true</Data>
  </EventData>
</Event>

Děkuji všem za odpoveď.

To je prostě normální hláška po neregulérním ukončení Windows (např. když vypadne elektřina).
Spíše se zajímej o to, proč k tomu neregulérnímu ukončení Windows došlo. Taky jen někdo mohl vyškubnout šňůru ze zásuvky.

Ano, chápu. Ty zase musíš pochopit, že vypnutí Windows, předcházející tomuto zapnutí, nebylo korektní.

Máš to tam přece jasně napsané:

Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.

Když byla modrá obrazovka, je dobré zjistit, co tam bylo napsáno a proč k tomu došlo. Použij tedy BlueScreenView, podívej se, jestli jde o stále stejnou chybu nebo různé chyby a zaměř se na sloupec "Caused by driver" = možný pachatel.
Ovšem pokud šlo jen o jednorázový problém, nevěnoval bych tomu zas až tolik pozornosti...

zapnul jsem pc a objevilo se selhání Windows 10. V prohlížeči událostí se objevilo...

čili do prohlížeče událostí ve windows ses dostal, píšeš z nich a při novém zapnutí se to už neobjevuje? se s tím smiř.

až kdyby se to opakovalo znamená, že problém trvá.
i prohlížeč událostí poskytne nějaké informace, chce se dívat na události před restartem. ale bsod viewer bývá užitečnější.