Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sdileni pripojeni k siti - WinXP a Fedora

Dobry den, potreboval bych prosim radu. Da se tak rici ze jsem "linuxovy zacatecnik".
Mam doma 2 PC, na jednom je Windows XP a na druhem Fedora 9. Mam pripraveny switch a rad bych, aby oba dva PC meli pristup na internet. Na jednu sitovku muze byt jen jedna IP adresa. Nevim jak na to. Zkousel sem "vygooglit" nejaky navod, a nasel jsem jen na propojeni XP a Suse. Ten bohuzel neodpovidal Fedore.
Budu vdecny za kazdou radu, diky :)

Otazka, co je to za modem. USB modemy byva obcas problemove rozchodit pod linuxem, protoze vyrobce nedoda adekvatni ovladace a malo lidi umi vytvorit vlastni nebo "znasilnit" cizi ovladac...

Bez routeru bude muset vzdy bezet ten PC, ktery bude poskytovat spojeni s modemem! Pokud jsi toto ochoden akceptovat, pak je nejjednodušši (ne vsak nejefektivnejsi) pouzit PC s Win jako obsluhu modemu a nainstalovat na nej proxyserver (napr. freeproxy) a sit si nakonfigurovat rucne (k cemu DHCP na 2 PC?). Pokud vsak nic nevis o sitich, muze ti to nastavovani pripadat az prilis slozite.

Proto, jak ti kolegove urcite poradi, mozna by jsi mohl zauvazovat nad routerem, kde je temer vse prednastaveno. Zalezi na tve volbe.

router je samozřejmě nejlepší řešení, nicméně pokud si to chce ze studijních důvodů vyzkoušet, myslím, že to je dobrá škola linuxu. Co se týká DHCP, je to to nejlepší řešení, nějaké pevné IP adresy, to se dnes už nenosí. Když už, tak bonjour/zeroconf.

BTW, ta proxy na windows, to je "f"tip, že? ]:)