Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - čstá inštalácia so všetkými hlavnými updatmi

Mal by som otázku ohľadne Windows 10. Potrebujem ho preinštalovať. Chcel by som vedieť, čo mám posťahovať, aby som po skončení mal kompletnú inštaláciu vrátane tých "Service Packov".

Dá sa stiahnuť obraz priamo so všetkými "SP" (čiže to anniversary, fallout, atď.) alebo musím mať stiahnutý štandardný obraz a do toho posťahovať tie updaty?

- TEORETICKY : Myslis ze posledni "BUILD" + Posledni "ISO Offline UPdate pack" by mohl popripade stacit ?

Dá sa stiahnuť obraz priamo so všetkými "SP"

TiP ~ [UPdate ISO] : https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4034661

* Ve volbe zvolit Windows 10 x64, v pripade ze vlastnis 32 tak samozrejme x32 ...
Po cisté instalaci Windows 10 + instalace vyse uvedeného paku UPdate, vytvorit bitovou 'copy|clon', ale casem bude i tak potrebovat novejsi aktualizace.

[79950-update-pack-iso-jpg]

Čo bude stačiť neviem. Ide mi ale o to, aby mal ten Windows po mojej inštalácii všetko, čo sa dá jednoduchou inštaláciou nahodiť, aby jeho "pripečená" služba Windows Update mala čo najmenej roboty. Mám skúsenosti, že WinUpdate nič dobrého nerobí. Škoda, že sa to po novom už nedá úplne vypnúť.

No a po inštalácii ešte vypnúť ten OneDrive, nech je pokoj a dúfam, že notebook bude použiteľný:
http://www.dsl.sk/article.php?article=20272&count=65

Škoda, že sa to po novom už nedá úplne vypnúť.|No a po inštalácii ešte vypnúť ten OneDrive

• Kdyby jsi chtel opravdu Windows 10 odriznou od sveta, se mi nejvice odsvedcilo bud je presmerovat na nejakou smycku, nebo jim pripojeni zcela odeprit pres host v :

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

• Nasledovne zakazes pripojeni "sluzeb, telemetry, OneDrive, AV etc.." :

127.0.0.1 redir.metaservices.microsoft.com
127.0.0.1 reports.wes.df.telemetry.microsoft.com
127.0.0.1 schemas.microsoft.akadns.net
127.0.0.1 services.wes.df.telemetry.microsoft.com
127.0.0.1 settings-win.data.microsoft.com
127.0.0.1 settings-sandbox.data.microsoft.com
127.0.0.1 sls.update.microsoft.com.akadns.net
127.0.0.1 spynet2.microsoft.com
127.0.0.1 spynetalt.microsoft.com
127.0.0.1 sqm.df.telemetry.microsoft.com
127.0.0.1 sqm.telemetry.microsoft.com
127.0.0.1 sqm.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
127.0.0.1 ssw.live.com
127.0.0.1 statsfe1.ws.microsoft.com
127.0.0.1 statsfe2.update.microsoft.com.akadns.net
127.0.0.1 survey.watson.microsoft.com
127.0.0.1 telecommand.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
127.0.0.1 telemetry.appex.bing.net:443
127.0.0.1 telemetry.microsoft.com
127.0.0.1 telemetry.urs.microsoft.com
127.0.0.1 vortex.data.microsoft.com
127.0.0.1 vortex-sandbox.data.microsoft.com
127.0.0.1 vortex-win.data.microsoft.com
127.0.0.1 watson.live.com
127.0.0.1 watson.microsoft.com
127.0.0.1 watson.ppe.telemetry.microsoft.com
127.0.0.1 watson.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
127.0.0.1 wes.df.telemetry.microsoft.com
atd

- Nevím, osobně "doma" az na 2 sluzby které jsem zastavil mam ostatní spusteny, ono to není až tak horké jak si hodně lidí myslí, jelikoz pouzivam (jen holý) defender tedy i automaticky telemetrii v základním LVL (jen security odeslání informací, tuším ze v logu je i HW config, což mi nějak nevadí, tady si HW config dává každý druhy pod přezdívku, tak když uz to ví google, proč by to nemohl vědět i Microsoft né :-p) v tom přímý problém nevidím.
* Ono příteli stačí jeden jediný KB, jedna jediná záplava tedy záplata a vše muže být jinak, hlavne v chování služeb a jejich nastavení :-)

Pro tebe platí taky to mé oslovení "hloupá lamičko".
16299.15 je finální verze RS3, žádný betatest. Ve finální fázi RS3 bylo 28. 9. 2017 a 3. 10. 2017 bylo poprvé uvolněno ve formě uup. Ve formě esd bylo uvolněno 5. 10. 2017. Přesně tyto esd budou uvolněny oficiálně i 17. 10. 2017 a bude z nich dělat MCT instalačky.
Takže nechápu oč ti jde, když tomu nerozumíš, nekomentuj to.
Rozhodně je vhodnější, pokud někdo chce provádět instalaci teď, instalovat už čistou formou RS3 než aby se mu za 10 dní provedl upgrade na RS3.

- Staci jen v aktualni verzi Windows 10 kliknout na Aktualizace -> Zvolit rychlej kanal (insider), nebo mozna momentalne jiz i pomaly a FCUpdate [16299.15] se nainstaluje sam, celé to jde na 3 kliknuti.
PS : Navic Microsoft OFICIALNE neuvedl ze jde RTM (jen 'CANDIDAT' verze Fall), takze muze jit stale o BETA (testovaci -'insider'- verzi).

Takže vyzerá to tak, že po stiahnutí nástroja na tvorbu inštalačného média sa asi stiahnu všetky aktualizácie. Usudzujem to podľa toho, že po nainštalovaní a spustení Windows bol v Ovládacie panely / Systém rok 2017 a nie 2015 ako by bol pri inštalácii prvotne vydaného Windows 10.

Tak ještě jednou jak pro mimino.
Pokud teď vytvoříš instalačku pomocí nástroje Media Creation Tool, tak oficiálně pro mimina je to nejnovější build RS2, ale neoficiálně je už 5 dní dostupné finální sestavení RS3, na které jsem dal odkaz.
Mnou zvolená ideální varianta: Stáhneš a nainstaluješ finální sestavení RS3, na které jsem ti dal odkaz, budeš mít tedy nejnovější verzi RS3, stahovat se ti teď nebudou žádné aktualizace a za 9 dní nebudeš upgradovat na RS3, protože jej už budeš mít a budeš jej mít čistě nainstalovaný.
Tebou zvolená špatná varianta: Stáhnul jsi sestavení RS2, nainstaluješ jej, přes windows update se ti stáhne kumulativní aktualizace o velikosti asi 1 GB, ta se nainstaluje a za 9 dní tě čeká upgrade na RS3, takže budeš mít upgradovaný RS3.
A já se ptám, proč se nesnažíš pochopit to, co ti píšu a nesnažíš se zvolit tu nejlepší variantu?
Nechápu.

Tebou zvolená špatná varianta

Mnou zvolená ideální varianta

pindat nesmysly jako ti předemnou.

Pořád lepší dát relevantní správnou odpověď

nesnažíš se zvolit tu nejlepší variantu?

Jo ses nejlepsi vsichni ostatni jsou lamy, ale uz sklapni, uz se na to neda divat, nikdo tady neni na tebe zvedavej Pane nejlepsi Kápišto?

Ty citace, co psal Kaky-kac, jsou taky ponižování?
A co je špatného na oslovení hloupá lamička? Mně se to oslovení líbí a kdybych byla hloupá lamička, tak by se mi líbilo, kdyby mě tak někdo oslovoval. Neumím třeba jazyky, pokud existuje nějaký výraz pro někoho, kdo neumí jazyky podobný lamičce v případě pc uživatelů, tak se vůbec nebudu zlobit, pokud mě tak někdo bude oslovovat a nebudu to brát jako urážku. Případně když mě někdo bude oslovovat psychopatem, protože je to taky fakt, když mám poruchu osobnosti.