Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s instalací ovladače

Ahoj,

mám problém s instalací aktualizace pro AMD. Mám grafiku AMD r9 270. Při aktualizaci přes radeon mně nejde zauktualizovat grafická karta. Dále, když připojím monitor přes HDMI obrazovka problikává - jako při vypínání a zapínání.
Aktuální ovladač nainstalovat nejde - chyba 1603.
Jak tyto dva problémy vyřešit? Možná mám chybu v registrech, windows jsem reinstaloval a problém přetrvává.

Drivers + Support
Error 1603 – A General Error Has Occurred During the Installation of the AMD Software Package
Article Number: GPU-KB1603

Nevieme co presne (a odkial presne) instalujes do ktorych presne windows, ale mas tie Win asi riadne rozosrate. Ako prve skus odinstalit vsetky antiviry a restart win. Idealne by bolo cistu instalaciu.
P.S> teoreticky ale moze tam byt aj HW problem.

Instaluji do W 8.1 ze stránek AMD.
Antivir zde mám Defender, nikdy jsem jiný nestahoval.
Zkusil jsem u radeonu nainstalovat nejnovější ovladače přes čistou instalaci - výsledek byl, že jsem měl pak problém i s instalací starších. Když jsem chtěl spustit radeon, psalo to, že buď grafický ovladač nemám, nebo pracuje špatně.
Teďka jsem zkusil nainstalovat ovladače z CD ke grafické kartě - takže tu mám starý Catalyst 14.1. Znovu jsem zkusil připojit HDMI kabel. Mám ho napojený jen několik minut, sice zatím funguje ale to po přeinstalaci Windowsu naposlat delší chvíli fungoval taky.

Nejake nahodne preblikavanie HDMI obrazu je skor problem nahovno kabla (moze byt aj vada v grafike alebo nejaky naprd zdroj ale skor je to kontaktami alebo nekvalitou kabla. Alebo tam je zemna slucka a rusi to hotplug signal, skus odpojit z TV aj od vsetkeho spolocnu antenu)

Ovladace existuju rozne pre rozne windows a preto sa pytam ktore PRESNE odkial presne instalujes do coho PRESNE (32bit, 64bit, urcite W8.1 a ne W8, autoupdate je kompletne a Win po autoupdate restartovane?)
Dobre je najprv nainstalit aj ovladace chipsetu ako uz bolo pisane.

Chyby s ovladači AMD indikují "čištěné" PC.

Pokud už k takové situaci dojde, je třeba drivery komplet odebrat, následně použít DDU v nouzovém režimu, který vykydlí všechny pozůstatky "počištěných" driverů a následně instalovat drivery načisto. Někdy to ale už nepomůže, neboť čističe a tuniče rozeserou i samotná Windows (to jde ještě opravit pomocí SFC a DISM) a další drivery a aplikace.

RGB IN - propojení mezi monitorem a počítačem. Přes RGB IN monitor nebliká.
Jinak kabely HDMI mám tyto :
AQ KVH, HDMI kabel, 1m koupený před několika dny a momentálně připojený k monitoru
https://www.czc.cz/premiumcord-gold-hdmi-high-speed-ethernet-kabel-zlacene-konektory-3m/177076/produkt koupený před asi 3 lety, u délky si nejsem jistý jestli mám 2/3 metry.
Anténu k televizi jsem vypojil ze zdi. Zatím musím počkat, zda monitor blikat bude.

Proč by anténa začala rušit monitor až po několika letech?

- Tak jsem to nejak ob radek precetl celé, zkousel jsi tedy pouzit i HDMI, to neslo, ale zkousel jsi to zapojit misto do monitoru do TV, jestli to taky blbne ?
- Zkousel jsi i jinaci PORT né jen HDMI ?
*YCbC a RBG mas v nastaveni barev v AMD panel

Dik.
- Mohl by jsi uvést verzi tvého BIOS ?
- Nevis-li jak, spust koncosli, muzes pouzt klavesy WIN + R pro spustei prikazového radku a nasledove napsa CMD
Jednou v konsoli vloz|okopiruj nasledujici radek (ktery ti napise, kterou verzi BIOSu vlastnis) :

wmic bios get smbiosbiosversion

* Posledni dostupna verze je Version 2603, nekdy nové verze obsahuji ruzné opravy nebo UPdate micro codu, ktery muze popripade problém odstranit.

[CHIPSET]
W8 : http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/AMD_Chipset_v901.zip?_ga=2.144150901.1756710050.1507406500-566221704.1507406500
ASUS : ovladace|driver : https://www.asus.com/fr/Motherboards/M5A97_R20/HelpDesk_Download/

[VYSTUP]
- Zkousel jsi i jiné vystupy nat tvé grafické karte ? Kuprikladu [DVI] ? Co ta TV, stejny problém pripojeni ?