Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidání RAM do Dell D430

Mám Dell D430 s 1 GB RAM a na Internetu jsem našel, že standardní RAM u daného NB je na desce a kromě toho je tam volný slot na další RAM. Mám tady modul 1 GB SO-DIMM DDR2, viz příloha, ale když jej přidám, tak NB řve, že se změnila paměť, nabízí různé možnosti a v BIOSU ukazuje o něco méně dostupné RAM než je nainstalováno. Pak po odsouhlasení lze normálně spustit Windows XP, ale při odebrání paměti se to všechno opakuje.

Nakolik je přidaná RAM kompatibilní s RAM na desce a proč je k dispozici vždy trochu méně RAM než je nainstalováno?

je to přiměřeně kompatibilní. jestli to přečtu z té poštovní známky 800x600px, cos tu vložil, neustále to ukazuje single režim.
cpu-z (záložka spd) ti vypíše parametry obou modulů a zvláneš to normálním printscreenem.

některé značkové pc ohlašují změnu ram, se s tím smiř.

systém si pro svou práci rezervuje nějakou ram, u tebe to přiznává ve výpisu. číslo jsi líný vypsat, ale jestli to luštím dobře, je to u tebe 9mb. pokud ti chybí, zbav se jiných hloupostí, zapnutých po startu.

Klidně sem mohu dát v plné velikosti, jelikož je to foceno na digitál cca 3000x2000 px.

a to ti připadá normální, když už v 800x600 vidíš, že je to rozostřené?

protože neumíš fotit a jsi líný si jít v neděli koupit stativ, navrhoval jsem ti cpu-z zdarma, ten ignoruješ. přitom poskytne všechny informace a jeho alt+printscreen je 1:1 dokonale ostrý (teď vynecháme blby, co všechno publikují v jpg)

protože tu začínají převažovat lidé mentální úrovně živě a mě to vadí, stal jsem se jen občasným návštěvníkem.
vyber si, jestli sem chodíš pro diskusi nad problémem, nebo chceš být dalším z živě.

Fakt si připadáš úplně normální? Běžně chodíš v neděli kupovat stativ, který samozřejmě mají v každé večerce jenom proto, že nějaký exot chce mít fotky ostré jako břitva, byť jsou normálně krásně čitelné? Probuď se, tohle není technická fotka v profi kvalitě, ale rychlá momentka, u které stačí aby byla normálně čitelná a která mi ušetří práci s přepisování textu. Na výstup z CPU-Z se samozřejmě podívám, celý den jsem byl pryč, ale stejně v něm nepořídím printscreen Biosu a bootovací obrazovky, takhle to bylo mnohem rychlejší a jednodušší.

PS: Komu se ještě zdají přiložené fotky moc mrňavé a nečitelné?

ty v tom biosu neluštíš žádné informace, které by ti neřekl cpu-z -> a to neskutečně ostře, v printscreenu, který snad zvládneš i ty.
zadarmo ti prozradím, že pain.exe už 15 let zvládá formát .png
xp ti přece s 1 i 2gb naběhne - nebo zas něco tajíš?

takže degenerujeme k živě, fajn. u toho být nemusím.

komentáře k singl režimu ramek sis taky nevšimnul. připadáš si pro změnu normální ty?

To jsem se toho fakt hodně dozvěděl, ale hlavně, že jsem musel nainstalovat další zbytečný program, který jinak vůbec nepotřebuji a asi budu muset koupit i zbytečný stativ, abych se konečně dozvěděl, jestli jsou dané RAM +- podobné.

Edit1: Single jsem také zaregistroval, ale nevím, co to znamená a jestli RAM na desce a RAM ve slotu mohou vůbec být v dual kanálu.

Edit2: Podle některých informací na Internetu D430 asi dualchannel ani nemá nebo jej má nějaký pošahaný ...

Vsetko funguje spravne.
Nejake mnozstvo RAM sa vzdy musi rezervovat pre ACPI, SMI, a ine systemove veci, a ak to ma aj integrovanu grafiku tak aj pre nu.
(p.s. ci to ide v single alebo dual by som moc neriesil ptz to nemusi vobec ten ntb mat tak nadratovane, alebo mas inu organizaciu a nevie to asymetricky dual, apod. Ak najdes kdesi nastavenie o memory interleaving na disabled tak to mozes skusit povolit a potom to moze byt v duali, ale trebars to potom nemusi ani nabootovat az po clear cmos :)