Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidání RAM do Dell D430

Mám Dell D430 s 1 GB RAM a na Internetu jsem našel, že standardní RAM u daného NB je na desce a kromě toho je tam volný slot na další RAM. Mám tady modul 1 GB SO-DIMM DDR2, viz příloha, ale když jej přidám, tak NB řve, že se změnila paměť, nabízí různé možnosti a v BIOSU ukazuje o něco méně dostupné RAM než je nainstalováno. Pak po odsouhlasení lze normálně spustit Windows XP, ale při odebrání paměti se to všechno opakuje.

Nakolik je přidaná RAM kompatibilní s RAM na desce a proč je k dispozici vždy trochu méně RAM než je nainstalováno?

Vsetko funguje spravne.
Nejake mnozstvo RAM sa vzdy musi rezervovat pre ACPI, SMI, a ine systemove veci, a ak to ma aj integrovanu grafiku tak aj pre nu.
(p.s. ci to ide v single alebo dual by som moc neriesil ptz to nemusi vobec ten ntb mat tak nadratovane, alebo mas inu organizaciu a nevie to asymetricky dual, apod. Ak najdes kdesi nastavenie o memory interleaving na disabled tak to mozes skusit povolit a potom to moze byt v duali, ale trebars to potom nemusi ani nabootovat az po clear cmos :)