Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč nouzový režim

Dobrý den,
před lety jsem si dělala ecdl a lektor nám radil:
a) nepoužívat avast, eset, avg a žádné podobné antivirové programy
b) myslet na co klikneme
c) občas si udělat kontrolu mbam nebo adwcleanerem v nouzovém režimu
- jeho radami se řídím dodnes:-)

Teď jsem se na toto téma bavila (mimochodem se zarytým uživatelem eset smart security), ale nedokázala jsem mu vysvětlit, proč použít na mbam a adwc právě ten nouzový režim.
Prosím, jaké mám použít argumenty?
Děkuji

Žiaden AV nainštalovaný hlboko do OS na svete nedokáže to, čo špičkový prací prášok s avivážou s označením na rodinnom balení "3+1".

Ani bohovo nepriestrelný, náš, Sľovenský; Eset Smart IS, ktorý sa o.i. plaší nad vecami, do ktorého je ho absolútne trt.

Mozes si obcas urobit aj kontroluj aj s eset online scanner, je to jednorazovy scan zdarma na eset.sk kdesi (daj si to do google). Lepsie je to v nudzaku ako uz bolo pisane. Neplati ze jedine mbam je najlepsi, kazdy antivir moze nieco najst nieco co iny nenasiel. Ten mbam samozrejme mozes tiez.

Ono dokonca mozes mat aj nejaky rezidentny antivir, ale netreba sa na to moc spoliehat, a moze to aj sposobovat niekedy problemy (hlavne cim viac v jednom to je, tym horsie), lektor mal vpodstate pravdu, aj ked to neznamena ze to je jedine dobre a nic ine.

Pred rokmi sa programatori schopni napisat virus pocitali na stovky.
Dnes sa uci programovat uz na zakladnej skole, takze (bohuzial) aj vedomosti tvorcov skodnej su na inej urovni

Samozrejme sa zmenila aj strategia. Kedysi chcel tvorca/skodca Ti nieco v PC pos*rat, a mastit si ego aky je dobry.
Ale nemal s toho ziadny zisk.
Ta doba skoncila. Dnes sofistikovanu "skodnu" vyraba stado perfektnych odbornikov za ucelom zisku.
Nikto nebude po nociach prastit do klavesnice, aby s toho nemal zisk.

Vecsina "skodnej" je o tom, ze ju nesmie zachytit ziadny AV. alebo ine programy.
Ked si myslite, ze ono "stado perfektnych odbornikov" nemonituruje procedury Antivirovych spolocnosti, tak ste na omyle.
Vie ako oklamat antivirak.

Ale vela skodnej potrebuje na spustenie "zatajena" plny rezim Win a v "Nudzovom rezime" ho mbam nebo adwcleaner
skor objavi.

Přeposlala jsem tento link svému známému - zbytečně
Přišla mi od něho odpověď, že si právě upgradoval eset smart security na eset internet security a ten se mu o vše postará a tím pádem ho nezajímá něco řešit v nouzovém režimu.
Je to marné - jeho věc, jak praví staré pořekadlo - kdo chce kam .......
Děkuji všem za názory i váš čas
alice

Odpoved je v niekolkych rovinach:
Klasicke virusi su viac/menej minulost. Podla webu ich vyskyt je asi 10-15%.
Najhorsie hrozby su prave tie, ktore sa objavia ako prve.
Az potom zacnu rozne AV spolocnosti reagovat, vzdy je to len nasledok.

ESET - "Vírus mi zašifroval súbory a pýta výkupné. Čo mám robiť ?"
Odpoved: "Zariadenie okamžite odpojte od internetu a siete
Ak vy, alebo niekto ...

Kua, ked si platim ESET ako ochranu, tak nemoze nastat situacia :"Vírus mi zašifroval súbory a pýta výkupne"
Ked si platis ESET len ako poradnu, tak sa na nu vyser (na webe najdes kopec rieseni).

Bavime sa ale akademicky. Neviem OS a neviem HW.
Na slabej masine Ti akykolvek AV ukroji znacne z vykonu (to myslim vazne).
Ked mas 6-jadro a 16 GB RAM, tak to asi ani nezbadas.

upgradoval eset smart security na eset internet security

dobře mu tak. tento nástroj dobře léčí nákazu z dávných let (viry), ale ty jsou spíš vzácností.
drtivou většinou dnešních nákaz je advare a spyware, se kterými si antiviry běžně neporadí. například škodlivé doplňky v prohlížečích antiviry zásadně ignorují. proto píšu, že dobře mu tak.
přesvědčovat lopatu nemá smysl, je to ztráta času.

ess: kromě toho občas negativně zasahuje do síťové komunikace a přináší tak víc problémů než užitku, už tu takových případů bylo.

Ani bohovo nepriestrelný, náš, Sľovenský; Eset Smart IS, ktorý sa o.i. plaší nad vecami, do ktorého je ho absolútne trt.

amen.

celkem mě to překvapilo, kurzy ecdl jsem považoval za ztrátu času. nenapadlo by mě, že tam může být normální lektor.

Kde si potratil svoj pekný obrázok ľadového "madojeda"? (či mi ho nebodaj nejaké americké doplnky vo FF zakazujú?)
----
Len bacha na naplnenie skutkovej podstaty tr.zločinu Ohovárania spoločnosti Eset, bo u nás sa to berie veľmo vážne zo strany OČTK, bystrej prokuratúry sovietskeho modelu, ako aj s touto naštepenou čvargou fest spriahnutej ľudovodemokratickej justície SR. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/443905-prokurator-podal-obzalobu-pre-ohovaranie-na-igora-matocvica/

Trestná sadzba činí do 60 mesiacov natvrdo, stačí mať úmysel (úplně stačí, jestliže je v tom zaječí úmysl), nemusí byť spôsobená ujma, tak taxatívne píše ľudovodemokratická judikatúra.

To jsem tedy zřejmě měla štěstí na lektora, hodně se věnoval praktickému užívání pc, asi víc než stylům ve wordu :-) , ale díky němu vím o protokolech událostí, správci zařízení, příkazovém řádku ....

I dnes si pamatuji jeho "...nezapomínejte správně odpojovat ext.zařízení..." nebo "... když neuspějete u testu z nějakého modulu, máte možnost opravného termínu, ale když blbě odpojíte ext.disk, druhou možnost už mít nemusíte... " a takovými hláškami nás zásobil snad každou hodinu
Proto asi koukám na někoho, kdo šup vytáhne flash jako na exota a on zase kouká na mě jako na exota, když odpojuji přes ikonu bezpeč.odebrání