Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč nouzový režim

Dobrý den,
před lety jsem si dělala ecdl a lektor nám radil:
a) nepoužívat avast, eset, avg a žádné podobné antivirové programy
b) myslet na co klikneme
c) občas si udělat kontrolu mbam nebo adwcleanerem v nouzovém režimu
- jeho radami se řídím dodnes:-)

Teď jsem se na toto téma bavila (mimochodem se zarytým uživatelem eset smart security), ale nedokázala jsem mu vysvětlit, proč použít na mbam a adwc právě ten nouzový režim.
Prosím, jaké mám použít argumenty?
Děkuji

upgradoval eset smart security na eset internet security

dobře mu tak. tento nástroj dobře léčí nákazu z dávných let (viry), ale ty jsou spíš vzácností.
drtivou většinou dnešních nákaz je advare a spyware, se kterými si antiviry běžně neporadí. například škodlivé doplňky v prohlížečích antiviry zásadně ignorují. proto píšu, že dobře mu tak.
přesvědčovat lopatu nemá smysl, je to ztráta času.

ess: kromě toho občas negativně zasahuje do síťové komunikace a přináší tak víc problémů než užitku, už tu takových případů bylo.

Ani bohovo nepriestrelný, náš, Sľovenský; Eset Smart IS, ktorý sa o.i. plaší nad vecami, do ktorého je ho absolútne trt.

amen.

celkem mě to překvapilo, kurzy ecdl jsem považoval za ztrátu času. nenapadlo by mě, že tam může být normální lektor.

To jsem tedy zřejmě měla štěstí na lektora, hodně se věnoval praktickému užívání pc, asi víc než stylům ve wordu :-) , ale díky němu vím o protokolech událostí, správci zařízení, příkazovém řádku ....

I dnes si pamatuji jeho "...nezapomínejte správně odpojovat ext.zařízení..." nebo "... když neuspějete u testu z nějakého modulu, máte možnost opravného termínu, ale když blbě odpojíte ext.disk, druhou možnost už mít nemusíte... " a takovými hláškami nás zásobil snad každou hodinu
Proto asi koukám na někoho, kdo šup vytáhne flash jako na exota a on zase kouká na mě jako na exota, když odpojuji přes ikonu bezpeč.odebrání