Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační pamět

Dobrý den,prosil bych o pár odpovědí ... Mám 4x 8GB/3200mhz Ramky , v novém biosu F5A jsem na 4 sloty vytáhl pouze 2400 mhz, a tak jsem zkusil jen 2x Ramky a to mi dalo nějakých 3000 mhz cca ale potřebuji docílit 32 Gb... ..tedy první otázka je : Jestli nekoupit 2X 16Gb /3200mhz abych dosahl aspoň 3000cca mhz...A druhá je : Co je lepší 4x 32Gb Ramky s 2400mhz ,nebo 2X 32Gb Ramky s 3000 mhz... Třetí otázka je : Zda-li by mi někdo poradil v jakém bisou nebo jak,v F5A Bisou vytáhnout maximum mhz z Ramek abych nemusel kupovat jiné... Děkuji moc za odpověd...
Základní desku mám tuhle ....
https://www.czc.cz/gigabyte-ax370-gaming-k5-amd-x370/216545/produkt .... A Ramky tam mám tyhle ... https://www.czc.cz/gigabyte-ax370-gaming-k5-amd-x370/216545/produkt ... Procesor mám tento .... https://www.czc.cz/amd-ryzen-7-1700-wraith-spire-95w-cooler/208289/produkt ... Kontakt na mě ... Snabee@email.cz .... Děkuji za odpovědi pokud je někdo bude mít pro mě :)

Cim viac mas modulov (a moduly rankov) tym vacsia zataz je na signaly a preto to s viac modulmi je maximum nizsi. Nejde znemena ze ti to bios nedovoli, alebo to potom neni stabilne? Ak to neni stabilne tak mozes skusit zvysit napatie RAM o 1 stupienok (o 0,05V apod) ci to nebude stabilnejsie, ale vseobecne ak nutne potrebujes 32GB (neviem naco) a na 3000MHz (tiez neviem naco) tak si kup ine RAM. Normalne je ale nic nekupovat a nechat to na 2400 v dualchannel a nic neriesit, je to uplne postacujuce, stejne tie data z RAM brzdia ine veci, priepustnost 2x2400 je uplne dostacujuca.
(a otazka je tiez ze kolko rankove su to moduly, ptz 4jednorankove je podobne jak 2 dvojrankove, potom nevyhras nic)

Aha ,tak pokud jsem pochopil správně videjko tak takový rozdíl mezi 2400 a 3200 mhz není ... Takže to nechám jak to mám jen je skoda,že mám ramky 3200 mhz které nevyužiju ,ještě je možnost ,že koupim 2400 mhz ramky a ušetřim aspoň pár stovek děkuji moc za rady !

Nu prej kvůli SSD disku, abych mu zdelšil životnost, takže se to ukládá do ramek...a těch 2400 mi jede 4X mám 4 ramky po 8Gb .. Prej je nejlepší zabrat všechny sloty pro ramky..takže bohatě stačí to co mám ? Tak tolik mhz chci kvuli tomu,že moje přání bylo mít pořadnej herní PC

Poradnej herni PC to je aj s 2400 RAM. Mozes skusit dat tam to 2666 jak sa pisalo vyssie. Ale je to nepodstatna vec, ta priepustnost RAM je dostatocne oproti priepustnosti inych zbernic je to proste dostatocne a nepodstatne.

Disk s tym nema nic spolocne, ano ak mas vela GB RAM tak moze Win mat mnoho dat z disku v RAM ale tomu SSD je to uplne jedno, zivotnost od toho nezavisi. Len je o tik rychlejsi pristup, ale ze by som kvoli tomu musel vyplaznut XY tisic za zbytocnu RAM neviem. Ale ked uz ju mas tak si ju nechaj je to ok.

Tak ked ti nahodou umoznia vratit 2 RAM moduly tak to pripadne mozes vyuzit, lebo 32GB sa mi zda zbytocne vela (16GB by mohlo aj stacit na vsetko bezne doma). A nemusia byt obsadene vsetky sloty to je nezmysel. Obsadene mas mat 2 spravne sloty (neni to jedno, tak aby to slo v dualchannel, pise ti to bios alebo aj cpu-z, ze ci to ide v dualchannel. V manuali k zakl.doske mas napisane ktore 2 RAM sloty sa maju pouzit)