Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační pamět

Dobrý den,prosil bych o pár odpovědí ... Mám 4x 8GB/3200mhz Ramky , v novém biosu F5A jsem na 4 sloty vytáhl pouze 2400 mhz, a tak jsem zkusil jen 2x Ramky a to mi dalo nějakých 3000 mhz cca ale potřebuji docílit 32 Gb... ..tedy první otázka je : Jestli nekoupit 2X 16Gb /3200mhz abych dosahl aspoň 3000cca mhz...A druhá je : Co je lepší 4x 32Gb Ramky s 2400mhz ,nebo 2X 32Gb Ramky s 3000 mhz... Třetí otázka je : Zda-li by mi někdo poradil v jakém bisou nebo jak,v F5A Bisou vytáhnout maximum mhz z Ramek abych nemusel kupovat jiné... Děkuji moc za odpověd...
Základní desku mám tuhle ....
https://www.czc.cz/gigabyte-ax370-gaming-k5-amd-x370/216545/produkt .... A Ramky tam mám tyhle ... https://www.czc.cz/gigabyte-ax370-gaming-k5-amd-x370/216545/produkt ... Procesor mám tento .... https://www.czc.cz/amd-ryzen-7-1700-wraith-spire-95w-cooler/208289/produkt ... Kontakt na mě ... Snabee@email.cz .... Děkuji za odpovědi pokud je někdo bude mít pro mě :)

Cim viac mas modulov (a moduly rankov) tym vacsia zataz je na signaly a preto to s viac modulmi je maximum nizsi. Nejde znemena ze ti to bios nedovoli, alebo to potom neni stabilne? Ak to neni stabilne tak mozes skusit zvysit napatie RAM o 1 stupienok (o 0,05V apod) ci to nebude stabilnejsie, ale vseobecne ak nutne potrebujes 32GB (neviem naco) a na 3000MHz (tiez neviem naco) tak si kup ine RAM. Normalne je ale nic nekupovat a nechat to na 2400 v dualchannel a nic neriesit, je to uplne postacujuce, stejne tie data z RAM brzdia ine veci, priepustnost 2x2400 je uplne dostacujuca.
(a otazka je tiez ze kolko rankove su to moduly, ptz 4jednorankove je podobne jak 2 dvojrankove, potom nevyhras nic)

Nu prej kvůli SSD disku, abych mu zdelšil životnost, takže se to ukládá do ramek...a těch 2400 mi jede 4X mám 4 ramky po 8Gb .. Prej je nejlepší zabrat všechny sloty pro ramky..takže bohatě stačí to co mám ? Tak tolik mhz chci kvuli tomu,že moje přání bylo mít pořadnej herní PC

Tak ked ti nahodou umoznia vratit 2 RAM moduly tak to pripadne mozes vyuzit, lebo 32GB sa mi zda zbytocne vela (16GB by mohlo aj stacit na vsetko bezne doma). A nemusia byt obsadene vsetky sloty to je nezmysel. Obsadene mas mat 2 spravne sloty (neni to jedno, tak aby to slo v dualchannel, pise ti to bios alebo aj cpu-z, ze ci to ide v dualchannel. V manuali k zakl.doske mas napisane ktore 2 RAM sloty sa maju pouzit)