Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modra obrazovka - ruzne chybove hlasky

Ahoj,

mam Windows 10 a uz delsi dobu mi znicehonic umira system na modrou obrazovku. Problem je, ze zobrazena chybova hlaska je temer pokazde jina, takze nevim, kterym smerem se ubrat. Mam podezreni, ze by to mohl byt disk, protoze mi to jednou za cas pri zapinani PC zahlasi "Disk read error". Ale po restartu vse jede v poradku.

Mam dva disky:
1. Par let stary WDC WD20EARX-00PASB0 ATA na kterem mam data
2. Novy Samsung SSD 850 EVO 250 GB ATA na kterem mam system

Prikladam screenshot minidumpu, kde muzete videt, jak mi to pada.
Mate nekdo predstavu, kde by mohla byt chyba?

Diky za rady.

Reinstal Windowsů nepomůže, protože to padá na jádře Windows (ntoskrnl) a chyba je skoro pokaždý jiná. To vše nasvědčuje tomu, že chyba není v SW ale v HW.
Když výměna zdroje nepomohla, tak jako další otestuj RAM - viz první posty od MM..
Když bude OK, tak už zbývá snad jen výměna základní desky...