Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uložená hesla v rozbitém notebooku.

Dobrý den, dnes se mi dosral notebook a jelikož je ještě v záruce tak zítra ho nesu do Alzy na opravu, každopádně to co mě štve tak je, že v něm mám uložená hesla a nelíbí se mi představa, že se mi v tom může někdo hrabat. Tak bych se chtěl zeptat, zda nevíte co s tím? Notebook se nedá ani zapnout, problém bude někde v hardwaru, takže nemám ani možnost promazat disk. Zajímalo by mě, jaká je asi šance, že se v tom opravdu bude někdo šťourat? Vím, je to blbá otázka, ale třeba někdo bude vědět, jestli ti co to opravují mají zakázáno se v tomhle hrabat nebo něco takového.

Nic zakazane nemaju a aj keby ano, tak by ten zakaz mal asi taky zmysel ako pravidla mustarne. Osobne neviem o technikovi, ktory by stracal svoj cas s vytahovanim info z poskodeneho stroja zakaznika, aj ked ludia su vselijaki.

// Vybrat HDD a zmazat ho, nie je zas tak velky problem.

- To neni zcela pravda, navíc jestli pri vymene byla narusena warianty znamka, tak ho nema cenu ani posilat, jakykoliv zasah do HW konfigurace 'muze' mit dopad na zaruku. ..
* Popripade bez poskozeni zarucni znamky na opravu poslat NTB s original HDD.

Alespon pro SAV Asus (Article/590/):

1- "Material ktery byl otevren nebo opraven, modifikovan neprofesionalni nebo neopravenou osobou, straci zaruku".
*výrobek byl přezkoušen, rozebrán, opraven a / nebo změněn neoprávněným personálem;
2- "N°Series bylo smazano, odlepeno, poskozeno"
*záruční štítky byly poškozeny, odstraněny nebo pozměněny;
3- "Poskozeni vlastni instlaci HW komponentu".
4- "Poskozeni komponenty, které nebyly dodany nebo osazeny vyrobcem Asus"
5- "Poskozeni bylo zpusobeno použitím mimo provozní, skladovací, údrzbové nebo environmentální parametry stanovené v uzivatelské prirucce"
atd poškození bylo způsobeno vnějším výpadkem napájení; v případě nehody, přírodní katastrofy, nesprávného úmyslného nebo náhodného použití výrobku, zneužití, nedbalosti nebo nesprávné údržby nebo používání za mimořádných podmínek;[/i]

atd

to je ale tam u vás, ne?

- Normalne by to melo byt pro celou EU.
*V CR popravde navím, ale melo by to byt to samé, pak mas velkoobchodní SAV(tady bych se nedivil) servis treba ALZA kam t'en NTB jde jako první (tady jen NTB pustí, preinstalují OS) a SAV Asus kam se posílaji kdyz v predeslém prípade určité poškození neslo opravit, nebo dle délky záruky obchod|Asus..

Pokud není problém v disku

- To by tu diagnostiku docela zkomplikovalo priteli.
* Bude provedena diagnostika zakladni desky (v pripade ze neni HS)|FM + komponentu, ale bez HDD ten NTB nebude kompletni, navic bez HDD = ze jse v tom hrabala = mozna "Zaruka OFF".

Většina servisů má v podmínkách pro reklamace,že mají právo na tovární nastavení. Takže .. asi .. pokusí se o recovery,případne disk zformátují. Než to tam poneseš,běž k někomu,kdo tvůj disk vyjme zazálohuje a případně promaže složku "Users".Jejich povinnost to není.