Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení souboru hosts

Ahoj, mám jen takový upřesňující dotaz, ve Windows nastavim v souboru hosts

nejaka.verejna.ip.adresa              smyslena.domena

nejaka.verejna.ip.adresa == na této adrese běží apache2
smyslena.domena == cokoli si vymyslím

a teď zadám do prohlížeče
http://nejaka.verejna.ip.adresa - OK : načte se apache
http://smyslena.domena - Chyba : Web smyslena.domena odmítl připojení. (tato doména je v souboru hosts)
http://smyslena.domena2 - Chyba : Adresa DNS serveru smyslena.domena nebyla nalezena. (tato domena není v souboru hosts)

Znamená to, že jsem se dostala na ten server s apachem2? Pokud ano, v logu nic není a proč se nic nenačte? Díky

Beží ten Apache? Počúva na porte 80?

Apache sa dá spustiť 2 spôsobmi - buď ako konzolová aplikácia alebo ako Windows služba. Ak to je nejaký WAMP, tak sa spúšťa cez vlastné rozhranie.

Najčastejšie sa inštaluje ako Windows služba. Spúšťa sa potom cez Task Managera alebo services.msc (dá sa nastaviť aj automatické spúšťanie). Ak nenaštartuje, treba pozrieť logy (eventvwr alebo logy na disku).

Pri naštartovaní by mal do logov zapísať port, na ktorom počúva. Ak to nie je 80, treba ho upraviť v konfigurácii.

Edit: Aha, nesprávne som pochopil otázku. Myslel som, že tú smyšlenú doménu nastavujete na nejakú lokálnu IP adresu. Takže tá IP adresa, na ktorú smeruje tá smyšlená doména je rovnaká ako tá verejná. V tom prípade to bude skôr nastavenie VirtualHostov.

Takže najprv pre istotu skontrolujte, že sa meno resolvuje na správnu IP adresu cez ping. Ak áno, tak niečo v logoch Apacha musí byť (iba ak by to chytal nejaký chytrý firewall).