Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem I5 8400 a k tomu normální zakladní deska

Zdravíčko, poohlížím se po novém CPU asi po nové i5 8400, jen mě přijde nesmysl kupovat k tomu desku Z370 za 3500 když je to zamčený cpu, nevíte kdy a zda pro tento cpu vyjdou nejaké desky na urovní B250 okolo 2000Kč ?
Bohužel , co sem četl starší čip B250 a Coffe lake si spolu nerozumí.

Děkuji za odpoved

EDIt: A když už jsem tady, tak otázku dokončím, vyplatí se upgrade ze starší i5 4460 ?(s ohledem na to, že budu muset koupit i nové RAMKY ) Mám v plánu ještě k tomu kupovat novou GK, bohužel nevím kdy, jelikož dostupnost a ceny jsou žalostné. Momentalně mám GTX 960 a plánuji něco na úrovni RX 570, 580.

- To jo , ale i5@8400 neni tak spatny, kdybych se mel drze her, kuprikladu BF1, tak na FPS predezene i ryzen 1700..
* S touto novou Gen straci ryzen naskok i v aplikacich, intel dokonce dokazal vytlacit jeste nejaky vykon na kazdé SingleCore x6|6T az zkusis tak uvidis ze to neni spatny pruvan ;-)
"Jediné minus" ze ma stale TurboCore 2.0 a neumi Hyper-Threading ..

- K zakladni desce muzes zakoupit bud MSI A nebo Asus Z370 PRIME | Nebo TUF, https://www.alza.cz/asus-prime-z370-p-d5120311.htm?o=6 na misto H370, B360,
*Ta PRIME se jeste da, nezkousel jsem na ni uvedené i5 ale i7 stejné rady kde nebyl nejak vylozene problém i s vysim VCore nebo jak se rika tomu slapnout co to da nez to PC|Windows pujde spustit vydrzela hodne bez nejaké ztraty stability nebo vysokych teplot mustku (tedy bez OC RAM navic dle mne je to sprosta zbytecnost ktera vede tal k nestabilite, mozna lastni TIMING ale OC je hole zbytecné) etc + DDR4-2666/3000MHz.
Na Z370 zakladni deska k uvedénemu i5 brala bezproblému RAM na 3000MHz, za tech par hodin to nevyhodilo zadnou chybu

- Me se treba zamlouva "MSI Z370M GAMING PRO AC" Micro ATX uz i kvuli tomu to ze ma i WIfi|Bluetooth, ale MSI a nové zakladni esky, radeji bych doporucil pockat na Revizi 1.1/2.0 ne prvni modely 1.0, minimum pokat alespon na novejsi Firmware.

Info - Okolo prazdin Intel vyda i Gemini Lake na 10W 2C|4T coz neni vubec spatné ..

Kupovat Zedkové desky k tomuto CPU se mi právě moc nechce, ano třeba má pěknou výbavu, ale myslim si ze to nevyuziju k cpu i5 4460 mam obycejnou b85m desku a za ty 2,5 roku nebyl zadný problém, že by něco nefungovalo, něco nestačilo, to Gemini Lake ma vyjít už jako ted ?
Navíc jak píše sambilionk vše je ted relativně nad cenou, nevíte,zda se sníží v dohledné době nekdy cena GPU a zvýší dostupnost, nebo je už lepší počkat na GTX 2000 RX 600 ?
Uvažuji i o gtx 1070ti, slysel sem nejake zpravý, ale zase otazka jak to bude s cenou a dostupností

Gemini Lake ma vyjít už jako ted ?

- "10W GLake" bude vychazet nejdrive v polovine pristiho roku.

Uvažuji i o gtx 1070ti

- To muzes rovnou koupit GTX@1080 kde jde skoro o identické parametry az na "Memory BandWidth" kde GTX@1080 je na 320GB/s o proti 256Gb/s pro GTX@1070Ti.
TiP ~ Stale zustava jista alternativa, jako AMD@Vega ktera ma o proti Nvidia@GXT osazenou pamet typu [HBM2] ktera je podstatne rychlejsi jako [DDR5].

[GTX@1070|Ti vs GTX@1080|Ti]
[80018-xoxo-gtx-png]

[GTX@10xx vs AMD@VEGA]
[80019-xoxo-gtx-vs-vega-png]