Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem I5 8400 a k tomu normální zakladní deska

Zdravíčko, poohlížím se po novém CPU asi po nové i5 8400, jen mě přijde nesmysl kupovat k tomu desku Z370 za 3500 když je to zamčený cpu, nevíte kdy a zda pro tento cpu vyjdou nejaké desky na urovní B250 okolo 2000Kč ?
Bohužel , co sem četl starší čip B250 a Coffe lake si spolu nerozumí.

Děkuji za odpoved

EDIt: A když už jsem tady, tak otázku dokončím, vyplatí se upgrade ze starší i5 4460 ?(s ohledem na to, že budu muset koupit i nové RAMKY ) Mám v plánu ještě k tomu kupovat novou GK, bohužel nevím kdy, jelikož dostupnost a ceny jsou žalostné. Momentalně mám GTX 960 a plánuji něco na úrovni RX 570, 580.

- To jo , ale i5@8400 neni tak spatny, kdybych se mel drze her, kuprikladu BF1, tak na FPS predezene i ryzen 1700..
* S touto novou Gen straci ryzen naskok i v aplikacich, intel dokonce dokazal vytlacit jeste nejaky vykon na kazdé SingleCore x6|6T az zkusis tak uvidis ze to neni spatny pruvan ;-)
"Jediné minus" ze ma stale TurboCore 2.0 a neumi Hyper-Threading ..

- K zakladni desce muzes zakoupit bud MSI A nebo Asus Z370 PRIME | Nebo TUF, https://www.alza.cz/asus-prime-z370-p-d5120311.htm?o=6 na misto H370, B360,
*Ta PRIME se jeste da, nezkousel jsem na ni uvedené i5 ale i7 stejné rady kde nebyl nejak vylozene problém i s vysim VCore nebo jak se rika tomu slapnout co to da nez to PC|Windows pujde spustit vydrzela hodne bez nejaké ztraty stability nebo vysokych teplot mustku (tedy bez OC RAM navic dle mne je to sprosta zbytecnost ktera vede tal k nestabilite, mozna lastni TIMING ale OC je hole zbytecné) etc + DDR4-2666/3000MHz.
Na Z370 zakladni deska k uvedénemu i5 brala bezproblému RAM na 3000MHz, za tech par hodin to nevyhodilo zadnou chybu

- Me se treba zamlouva "MSI Z370M GAMING PRO AC" Micro ATX uz i kvuli tomu to ze ma i WIfi|Bluetooth, ale MSI a nové zakladni esky, radeji bych doporucil pockat na Revizi 1.1/2.0 ne prvni modely 1.0, minimum pokat alespon na novejsi Firmware.

Info - Okolo prazdin Intel vyda i Gemini Lake na 10W 2C|4T coz neni vubec spatné ..

i5 8400 možná není špatná, ale je předražená.

Za podobnou cenu je 1600X, která má stejné frekvence, stejný počet jader, ale je včetně kvalitního chladiče a základní deska pro něj bude taky o dost levější (kvalitní B350 za cca 2400Kč). Plus možnost taktování.

Tím ale netvrdím, že 8400 je špatný CPU, jen zatím pro něj nejsou adekvátní desky.

- Tak kdyz uz Ryzen, tak bych pockal na ZEN+ .. (neni kam spechat)
* Netvrdim ze jde o spatnou platformu, ale vynasite ji moc do nebe a zapominate také na jeji nedostatky.
V kazdém pripade nerikam ze ty, ale uz sem zde videl nekolikrat tvrzeni typu "Vem ryzen" protoze ma vice cores", coz sam vis, tento technicky parametr neni nejpodstatnejsi

jen zatím pro něj nejsou adekvátní desky.

- "Ça va mon ami !!" 46 druhu zakladnich desek na Z270 neni zrovna maly vyber priteli ;-) Asus PRIME s CHPST Z370 (coz je prakticky prejmenovany Z270) neni tak nejhorsi za mensi peniz. (nejlevnejsi bude H310)
* Proste nomalni deska, co jsme zkouseli mela jenom Relase FM, a problém nejak nemela. Ale pak dobre, nezkouseli jsme na ni treba : "OPTANE, RAID, nebo M-2", tak jak se chova kdyz je vse osazeano a zatizeno rict nemohu ..
PS : Tak, ony byly predrazeny dycky vis co..

- Docela v klidu, taky to vidim nejak podobne priteli, se zakladni deskou i RAM na "3000MHz" (CL15) zcela souhlasím, kde jde videt ze to neni jen "Hup-Prask" bezhlavé nahazeni do nakupniho kosiku, navic jelikoz jiz nejakou dobu alespon zde pri sestave osazuji "M.2" na misto klasického "SSD", kde uvedena zakladní deska nebo desky typu s CHPST Z370 (coz je prakticky prejmenovany predesly Z270) typu maji "2xM.2|MSata" z toho jeden pod [GPU] coz je k uvitani..

PS : Nevim co za HW jsi uz z rady CF testoval, ale uvdis ze v OC je opravdu slusnej a ma i podle OC nejaky "REALNY" vykon navic, jen né ze "ZARAZI" ale cekal bych i (Thunderbolt) alespon jedenim portem USB-C.
*Ono i i5@CLake na 6core|6T treba v 3DMAX poda i lepsi vysledek jak Ryzen 6C|12T, a to i ve "WINRAR" (o proti 7-Zip), nebo dokonce Adobe Lightrom (ktery je na intel opravdu pripraven a slusne optimizovany) kde se drzi tesne pred 8C|16T od RYZEN, coz neni jedina ukazka toho, ze i optimizace na urcité UCP hraje podstatnou roli.
(ale sak si to urcite zmeris tedy jestli jsi to uz nemeril a uvidis sam, OC te taky potesi, nakych 5.5GHz slupne jak malinu ;-).)

Kupovat Zedkové desky k tomuto CPU se mi právě moc nechce, ano třeba má pěknou výbavu, ale myslim si ze to nevyuziju k cpu i5 4460 mam obycejnou b85m desku a za ty 2,5 roku nebyl zadný problém, že by něco nefungovalo, něco nestačilo, to Gemini Lake ma vyjít už jako ted ?
Navíc jak píše sambilionk vše je ted relativně nad cenou, nevíte,zda se sníží v dohledné době nekdy cena GPU a zvýší dostupnost, nebo je už lepší počkat na GTX 2000 RX 600 ?
Uvažuji i o gtx 1070ti, slysel sem nejake zpravý, ale zase otazka jak to bude s cenou a dostupností

Gemini Lake ma vyjít už jako ted ?

- "10W GLake" bude vychazet nejdrive v polovine pristiho roku.

Uvažuji i o gtx 1070ti

- To muzes rovnou koupit GTX@1080 kde jde skoro o identické parametry az na "Memory BandWidth" kde GTX@1080 je na 320GB/s o proti 256Gb/s pro GTX@1070Ti.
TiP ~ Stale zustava jista alternativa, jako AMD@Vega ktera ma o proti Nvidia@GXT osazenou pamet typu [HBM2] ktera je podstatne rychlejsi jako [DDR5].

[GTX@1070|Ti vs GTX@1080|Ti]
[80018-xoxo-gtx-png]

[GTX@10xx vs AMD@VEGA]
[80019-xoxo-gtx-vs-vega-png]