Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP adresa

kedy dostava OS IP adresu? staci zapnut PC a nechat ho na logon obrazovke? Ked sa chcem k nemu pripojit na vzdialenu plochu. Alebo musi byt niekto prihlaseny?

Staci zapnut PC a nechat ho na logon obrazovke? - ANO

za urcitych podmienok:

-OS (win,linux,..) ma v sietovej karte nastavene - ziskavat IP automaticky z DHCP
-OS ma aktivnu sluzbu DHCP klient

-PC je pripojene k sietovemu segmentu, na ktorom bezi prave jeden DHCP server
( DHCP server bezi - napr. na routeri od internet providera, alebo na vlastnom routeri atp. v danom sietovom segmente )

No, vcera som mal prihlaseneho uzivatela, a ked som sa chcel pripojit, tak mi to zahlasilo, ze jeho ukonci. Dnes som to nechal iba na logon obrazovke, a nejde to, nejak to vytuhne na pripajacej obrazovke, ale bez chyboveho hlasenia. Mozno je PC na druhej strane tuhe . . .
IP automaticky, DHCP ano

ktore zariadenie prideluje IP adresu (kto je DHCP serverom) ? krabicka od providera?, kto je providerom?

pytam sa preto, ze ak je DHCP server nastaveny dynamicky pre nespec. MAC siet. kartu, tak sa moze IP adresa menit pri kazom zapnuti, pripadne aj pocas fungovania PC, (ak je cas pridelenia DHCP serverom napr. 30 minut)

otazka: Uz to zdielanie aspon raz fungovalo? cez aky port?

mozno treba nastavit forwarding portu pre (VNC/RD) na adsl routeri na spravne PC (IP)

niekto pouziva logmein alebo tak nejak sa to vola a nema problemy so zmenami IP adries - stara sa o to -tretia strana -t.j. server s pevnou verejnou IP na internete

este by bolo dobre urobit si par zapnuti PC a overit si, ci dostava PC tu istu IP adresu, alebo ako sa meni

po zapnuti ist do konzoly (cierna obrazovka - cmd.exe) a napisat ipconfig /all
a opisat si IP adresy pre danu siet. kartu.

potom viackrat restartovat PC a opisat si IP adresy znova

- ak su rozne - "sme doma" - problem

- este je otazne akym sw sa pripajate na vzdialenu plochu, niektorym progmramom tento problem zmeny IP nevadi

bez nakresu topologie sa da len tapat, ako to asi vyzera, ale predpokladam, ze na vzdialenej strane je PC, ktore je pripojene na krabicku od providera (ADSL modem) a ta krabicka je vonkajsou stranou pripojena na ST. t.j. bavime sa tu o min. dvoch DHCP serveroch.

mi mozeme manazovat - iba tu krabicku od ST (ADSL modem):

t.j. tam treba nastavit
- DHCP server tak, aby danemu PC - danej MAC adrese sietovej karty toho PC rezervoval vzdy prave jednu konkretnu IP adresu

- nastavit forwarding portu (VNC/RD) z vonka na tu vybranu IP, ktora bude vzdy pridelovana vnutri tomu PC

potom je sanca, ze pokial ST nezmeni IP, tak sa dokopete k svojmu vzdialenemu PC cez IP:port

Ano, viem, ale odtradza ma hlavne tento odstavec

Keďže ale služba umožňuje pracovať aj cez firewally, NAT a ďalšie sieťové prekážky, užívateľ sa nepripája priamo na svoj počítač ako v prípade Remote Desktop, VNC a podobných softvérov, ale na stránky samotnej služby, ktorá zabezpečuje prepojenie s desktopom užívateľa.