Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem světelná signalizace v bytě pro neslyšící

Ahoj, nevím jestli jsem otázku neměl spíš vložit vedle do kutilské poradny, ale nejdříve to zkusím zde. Můj neslyšící syn byl u kamaráda v Itálii, kde ten kamarád měl v bytě světelný zvnonek vyřešen tak, že při zazvonění mu blikalo světlo na stropě ve všech místnostech.....nevím, možná třeba někde (dětský pokoj) to šlo vypnout. Synovi teď začínají stavět dům, ve kterém si koupil svůj byt a chtěl by tohle zapojit také tak. Byt bude úplně nový, v případě napojení daších drátů by neměl být problém. Kamarád v Itálii neví jak je to zapojené, šlo to přes několik lidí, a bohužel s tímto postižením je ten kamarád bez šance tohle dohledat. Chtěl jsem se vás prosím zeptat jestli nevíte jak by to bylo možné zapojit, nebo jestli někdo nemáte známého šikovného elektrikáře, který by nám poradil. Bude to muset sice dělat firma, která dům staví, ale jde mi o radu. V kompenzačních pomůckách jsem našel světelné signalizace pro neslyšící, ale vše je jen do zásuvky, takovouhle variantu jsem nenašel. Za případné rady děkuji Miloš

Mladý by chtěli přímo do světla na stropě, já jsem našel signalizaci od firmy AVISO BEE, co jsem koukal tak je to i na pláč dítěte, klepání na dveře a jiné. Sice nevím jak to funguje, budu se muset na to zeptat, ale slíbil jsem jim, že se jim zeptám i na tuhle variantu co má ten kamarád v Itálii

na zazvonění musí reagovat kromě zvonku také nějaký přerušovač, třeba elektronický, který pošle signál pro relé a to bude spínat všecna světla, musí ke světlu vést samostatný vodič fáze, samozřejmě přes jistič aby to šlo jednak odjistit a za druhé vypnout při servisu. Aby šlo světlo v některé místnosti vynout použil bych samostatné vypínače na tomto okruhu. Časovač by samozřejmě měl mít zpětnou vazbu, aby šel tlačítkem stopnout. Zda ude časivání elektronické nebo třeba releové je na řešiteli..

Myslím, nevím jistě ale mělo by to fungovat i s jedním drátem pro každé světlo.
1. Jeden stykač pro každý světelný okruh.
2. Spínaná zásuvka odkaz p. Fiala přivádí napětí pro stykače.
3. Drát vedený od stykače do rozvodné krabičky z které jde rozvod do vypínače a světla.
Jednalo by se o překlenutí vypínače.
Jeden stykač pro jeden světelný okruh, aby se "nepotkaly" dvě různé fáze.
Blikání: modul od Conrada - odkaz