Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Karta do Notebooku

Ahoj..
Chtěl bych se zeptat. V tomhle se vůbec nevyznám, ale po levý straně pod notebookem mám otvor pro nějakou SD nebo Paměťovou kartu.. Rád bych zjistil na co to je.. V těch kartách jak se nazývají nebo na co to je a kam to patří se vůbec nevyznám, takže proto se ptám.. Potřeboval bych zjistit jaká karta se tam přesně dává a na co se využívá.

Mohlo by to být vidět ve správci zařízení (někdy to ale je až po zasunutí karty), ale jak jsem už napsal, při zadání typu notebooku na stránkách výrobce (nebo i googlu) naleznete nějakou dokumentaci (možná ji někde máte v papírové podobě nebo někde na disku, nebo máte někde odkaz) a tam to bude. Takhle na dálku se můžeme jenom domnívat, nejčastěji se notebooky vybavovaly SD, což je karta, kterou používá >90% foťáků a další zařízení.

Nemělo by tohle být v návodu k použití? Jinak je možné zeptat se prodejce (nejlépe ještě ppřed nákupem).
A teď jak zněla otázka? Chtělo by to specifikovat typ notebooku, nebo alespoň dát foto toho otvoru (i když z toho se moc nepozná).

Nie Gogol, ale prelozim:
Mam notebook a "pod notebookem mám otvor" (typ, znacku NB nenapisem)
Manual som zahodil, zozral pes, alebo pre co by som ho hladal.
Ze sa da staihnut manual aj zo stranky vyrobcu. Kua vsak to budu stahovat radcovia a nie ja.

Ze radcovia radia "zadara" a na ukor svojho casu, ktory sa dal vyuzit inak, mi je o hov*ne.
Som lenivy/liny a nech za mna niekto pracuje (samozrejme zadara).