Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem router s AsusWRT jako wifi klient + LAN switch/NAT

Dobrý den; potřeboval bych poradit s konfigurací Asus routeru N56U / AC66U, tak
-aby se on sám připojil jako Wifi klient k wifi síti (pro příklad se SSID mcdonald), která bude sloužit jako připojení k internetu a dále:
-zařízení připojená na LAN porty měly dostupný internet skrz například ssid mcdonald a to buď
- - přes NAT v routeru
- - bez routování, tedy každé zařízení by dostalo jinou ip dle DHCP providera mcdonald (příklad).
- (***) jako další (volitelně, ne nutně), aby router vytvořil wifi accesspoint, ke kterému by se mohl připojit zařízení obdobně jako v bodě výše (ted jak přes nat/bez routování) a to tak, abych si zvolil odlišný kanál, aby nekolidoval s mcdonald(*), případně na v jiném pásmu (5GHz)

PS: zde je k dispozici demo admin.interface:
https://event.asus.com/2012/nw/dummy_ui/en/Advanced_WMode_Content.html
- Konkrétně tam je otevřená stránka s nastavením bridge, což si myslím, že může být ono, ale drobný problém, je , že to prý neumí WPA2. A navíc se tam píše cosi o stejném kanálu a poloviční rychlosti, což je přesně to co nechci. Chci buď jiný kanál a nebo uplně jiné pásmo 5GHz -- v případě (***), že vůbec chci , aby se router sloužil jako wifi AP, což jsem psal, že není nutné uplně. Primárně jde o připojení zařízení přes LAN kabeláž.

* jsou sítě se staticky přiděleným kanálem, nebo to skáče dle potřeby? (a to jak na "serveru"(AP)-AP vytvoří wifiAP běžící jen na daném kanálu i klientu-klient se připojí pouze na daný kanál)

Klient prevadza wifi na LAN. Na LAN-ke sa potom uz ziadne SSID nepotrebuje.
Ak chces aby rovnaky router este aj vysielal, bude potrebny mod universal repeater. V pripade ak je potrebne nieco prijimat z vonku, tak aspon jedno radio musi mat odpojitelne anteny, najlepsie len jednu aby sa na to mohla zapojit smerova antena, ktora sa vystrci von z okna. Vzdialeny prijem napriklad.mcdonald cez stenu je nestabilny a vypadavajuci s akymkolvek routrom na tie sranda tyckove anteny. Notebook je na tom lepsie. Viac anten na routri je v takomto pripade na zavadu. Nepomoze ani ked sa tie dalsie odstrania.

o čem to proboha stále plantáš? Máš Aušusí router, který umí tak maximálně WDS, na což ale potřebuješ aby AP ke kterému se připojuješ, běžel taky jako WDS. Klienta neumí. WDS umí jen nešifrovaně nebo s WEP (což je prakticky taky nešifrovaně).

už si prostě přiznej, žes vsadil na mrtvého koně.