Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehrávání filmů z PC na TV

Zdravím,

rád bych se zeptal, zda je možné přehrávat filmy na smart TV, které jsou uloženy v pc. TV je připojena do domaci sítě pres wifi a pc je připojen kabelem.
Je nějaká možnost jak se vyhnout propojení pres hdmi, nebo nahrávání filmů z pc na externí hdd a následně zapojeni do TV?
Mam na mysli treba jakysi server, kam bych film na pc pretahl a na televizi bych si vybral onu složku a film bych si pustil. Je toto vubec možné a případně jak, abych to zvládl nastavit i ja, počítačově příliš nezdatny?

Dekuji moc za odpovědi.

A Smart TV se neumí připojit do veřejné složky na PC a spustit odsud film? Třeba nedávno na novém Samsungu jsem něco takového viděl a nějaké fotky z PC mi to normálně zobrazilo na obrazovce TV, ale dál jsem to nezkoumal. Myslím, že tohle je celkem běžná funkce u Smart TV, takže to možná umí i ta tvoje, stačí si jenom pohrát s menu u TV a nastavením sdílení na PC.