Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám sci fi povídku Vesmírná oliheň

Četl jsem kdys povídku, co se skoro jistě jmenovala Vesmírná oliheň. Matně si dokážu vybavit, že putovala v kouli vody vesmírem a měla mláďata; byla inteligentní.

Vůbec netuším zda to vyšlo knižně či jen někde online, nedokážu to vygůglit. Věděl by někdo, kde kýženou povídku najít?

Asi jsem to našel, mohlo by to být tohle: Stephen Baxter: Sheena 5

Sheena 5 je inteligentní oliheň, která se připravuje na svoje životní poslání – pocestuje do vesmíru, aby lidem přivezla asteroid. Ten
umožní lidem těžbu nedostatkových surovin a následnou expanzi do okolního vesmíru. Oliheň je vyslána proto, že má ideální
předpoklady pro přežití náročné mise a tak, jak je očekáváno, splní svůj úkol na výbornou. Jen nikdo nepočítal s tím, že i ona je
plnohodnotný tvor a pro život ve vesmíru je mnohem líp uzpůsobena, než člověk…

Ikarie 9/2008