Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunguje sdílení souborů v LAN

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o pomoc. Počítač A: windows xp prof. internet přes wifi síťovku. Do LAN zapojen běžnou síťovou kartou. ručne IP 192.168.0.1. Počítač B: windows xp home, DHCP ano, 192.168.0.67,255.255.255.0. Z počítače A mohu prohlížet soubory v počítači B, opačně ale nelze, widows hodí hlášku: "Položka \\JAROSLAV není přístupná. Zřejmě nemáte dostatečná oprávnění pro přístup k této položce. Obraťte se na správce serveru a ověřte oprávnění. Přihlašovací chyba: Uživateli nebyl v tomto počítači udělen požadovaný typ přihlášení."
Ještě dodám,že internet funguje na obou počítačích bez problému a že odezva ping funguje obousměrně.
Moc moc prosím o pomoc,jak donutit windows oboustranně sdílet.

S pozdravem Jára

Kromě svého účtu mám ve Windows Vista vytvořen účet "Host" s heslem. Tomuto účtu jsem povolil přístup do sdílené složky FREENET. Jde ale nějak nastavit, aby se Windows automaticky spouštěly v mém účtu? Účet "Host" jsem totiž vytvořil jen a pouze pro přístup cizích PC do sdílené složky FREENET.

všichni si tu hrajete na frajery a hrdiny, ale poradit neumíte. najdeď si přes MMC zásady zabezpečení (gpedit.msc), konfigurace pořítače, nastavení systému windows, místní zásady, přiřazení uživ. práv, připojovat se k tomuto počítači přes síť, tam zvol kdo cheš aby se mohl připojovat. mi to pomohlo, nezapoměň tam dát guest, když to nepůjde