Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunguje sdílení souborů v LAN

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o pomoc. Počítač A: windows xp prof. internet přes wifi síťovku. Do LAN zapojen běžnou síťovou kartou. ručne IP 192.168.0.1. Počítač B: windows xp home, DHCP ano, 192.168.0.67,255.255.255.0. Z počítače A mohu prohlížet soubory v počítači B, opačně ale nelze, widows hodí hlášku: "Položka \\JAROSLAV není přístupná. Zřejmě nemáte dostatečná oprávnění pro přístup k této položce. Obraťte se na správce serveru a ověřte oprávnění. Přihlašovací chyba: Uživateli nebyl v tomto počítači udělen požadovaný typ přihlášení."
Ještě dodám,že internet funguje na obou počítačích bez problému a že odezva ping funguje obousměrně.
Moc moc prosím o pomoc,jak donutit windows oboustranně sdílet.

S pozdravem Jára

vždycky mě fascinuje, když mají lidi blbě nastavenou síť nebo práva na pc, že vypínají firewally - přestože pokaždé zjistí že to nepomohlo.
jakkoli nenávidím zjednodušené sdílení ve windows, začínám microsoft chápat - pro některé lidi je to jediný způsob jak vůbec zprovoznit sdílení v síti.

teď něco o windows xp: zkriplená verze home umí pouze zjednodušené sdílení (tvé sdílené disky si nakliká prakticky kdokoli) - čili to je svinstvo které nemá v síti co dělat.
xp profi umí i normální sdílení, které je bohužel default vypnuto. pro nasdílení potřebuješ znát jméno+heslo účtu na tom pc, a pro tento účet mohou být nastavena u té složky různá práva (pokud jsi administátor, můžeš si přimapovat i root disku, to běžně uživatel nemůže).
čili ať se ti to chová stejně, nejlepší bude i v profi nechat zapnuté zjednodušené sdílení.

co může být špatně: proč má jeden pc adresu ručně - mimochodem se trefuje do typické adresy routeru, a druhý přes dhcp? si to sprav na oba ručně když už to umíš na jednom, ne?
položka \\jaroslav je blbost; přistupuje se na \\počítač\jméno_síťového_disku ... počítač je buď ip adresa nebo %computername%, ale pak to jméno musí znát nějaký dns/wins server, nebo hosts soubor v pc, nebo budeš používat ip adresy.
a ještě: pro zjednodušené sdílení nejspíš musí být povolen uživatel guest, zkontroluj to.

nene.. jakmile je použito "zjednodušené" sdílení, je VŽDY použito k autentikaci (a k autentikaci dochází za každého režimu) účtu Guest. Pokud je zakázán, nebude to fungovat.

edit: everyone = všichni lokální uživatelé (je to skupina). Pokud ovšem je lokální uživatel (guest) zakázán, nedoběhne v pořádku autentikace a uživatel ani nedostane možnost "poměřit se" s nastavenými oprávněními (v tomto případě "everyone")

Není Guest jako Guest.

Lokální
[http://img514.imageshack.us/img514/5888/guestlocali j1.png]
Globka
[http://img514.imageshack.us/img514/5633/guestxo9.pn g]
Share folder
[http://img514.imageshack.us/img514/6597/everyonewg1 .png]

Myslíš, že BFU umí vyrušit hostovský(guests) účet/skupinu dokonale? To co brtník označil jako zapnout, nemá na to vliv - jedná se o lokálního hosta - zbytek jede jako vždy- ten "náš guest" nevyrušíš tak snadno- ne člověk který to neumí nasdílet a dát dokupy... A zbytečně se tím zmatou lidi. :))

Kromě svého účtu mám ve Windows Vista vytvořen účet "Host" s heslem. Tomuto účtu jsem povolil přístup do sdílené složky FREENET. Jde ale nějak nastavit, aby se Windows automaticky spouštěly v mém účtu? Účet "Host" jsem totiž vytvořil jen a pouze pro přístup cizích PC do sdílené složky FREENET.

všichni si tu hrajete na frajery a hrdiny, ale poradit neumíte. najdeď si přes MMC zásady zabezpečení (gpedit.msc), konfigurace pořítače, nastavení systému windows, místní zásady, přiřazení uživ. práv, připojovat se k tomuto počítači přes síť, tam zvol kdo cheš aby se mohl připojovat. mi to pomohlo, nezapoměň tam dát guest, když to nepůjde