Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aký monitor?

dobry den mohli bi ste mi poradit s viberom monitora .

chcel by som VA (MVA) monitor
monitor budem pouzivat na Hry a Filmy

cena do 400€
rozlíšenie 1920x1080 16:9 Matný

napiste ktore by ste odporučili , a ake mate skusenosti s VA ( MVA)

vopred dakujem
Změna předmětu, původně: LCD VA (karel)
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

- To zalezi od urciteho medelu.
- Osobne moc VA na hry nemusim, u nekterych modelu jsem mel problem nastavit i profil|paletu barev, i pres dobry kontrast na vsechno preferuji IPS, u nekterych modelu VA je i delsi odezva (treba u zavodnich her nechavali duchy, tak u zvol nejaky pod 5 lepe 4ms) za 400 uz by se naku kvalitnejsi zahnad mozna k sel ..

TiP ~ Dle graficke karty, popremyslej i o jinem rozliseni, jako treba 2K.

Taky jsem spíš pro IPS. VA slévá syté barvy (to je dané technologií), ale černou umí líp. IPS zas má při pohledu z velkých úhlů tendenci zobrazovat poněkud do fialova (taky dáno technologií). Responze bývá u obou tak stejná (mírně ve prospěch VA). Hry nehraju, mám IPS, nestěžuju si.

No já VA mám a nestěžuju na nic ohledně obrazu i s barvama spokojenost

- To chce postavit dva vedle sebe, jinak rozdil neuvidis :-)
- Jinak ano, kus od kusu, IPS mam dva monitory a ani jeden z nich IPS glow netrpi.
* Nebo alespon se s tim potkavam min a min nebo nejde prakticky ani videt a u her ci vieu uz vubec ne.

- Ulà, 4 roky jsou 4 roky priteli :-)
- Kterej "VA" jsi zakoupil, neni-li to tajemstvim ?
PS : Kdo chce opravdu kvalitku, musi si priplatin na OLED.
* Kazdy panel ma své + a -, VA nejsou spatné, ale nehodi se navsechno, takovy ten Multi-cinost je dle mne alespon IMHO panel AH-IPS.

Tenhle dle recenzí dřív,nj OLED je paráda jenže s tím se už šaší kolik let jako by to uměle drželi cenově nahoře aby se vyrejžovalo ze současných technologií co nejvíc,je to pořád drahý a asi ještě pár let bude,tomu napomáhá i to že se ještě vesele prodává Tn za vysoký prachy takže není zatím důvod jít s OLED cenou dolů i když Číňani už zjednodušili výrobu OLED panelů že to draho nevyjde co se teda psalo.

Velikost si predstavujes taky jakou ?
- U GTX@1070 bych se 2K nejak nebal, za 400Euro uz mivaji monitory i G-Sync (synchronizace pro GPU Nvidia, aby byl obraz min trhany a zdal se cistejsi jetli preferujes) ..
*U monitoru dle mne nad 27, pod 27 jako 24 staci FHD@1080p

pri tmavých scenach svetlo na rohoch

- Ty bile kraje byly spis samotnym monitorem jak IPS ne ?
- Neni IPS jako IPS, muj IPS ma "cernou-cernou" a "bilou - bilou" a druhy "bilo-bilou" spis sedou ..
*Ukazka AH-IPS 'CERNA' ve hre.
Bohuzel foceno ne moc kvalitnim fotoaparatem v telefonu, kde obraz nesel zaostrit.

[80144-4-png]
[80145-5-png]
[80143-3-png]

TiP ~ Ono je dobré, nainstalovat prilozeny ICC profil, uz jsem to videl nekolikrat kde po pouhém zpojeni monitoru i pres snahu natsvane kontrastu, nekteré panely mely cernou spis do sedé, snad v 99% staci jen nainstalovat uveeny ICC profil ktery je zpravidla na CD dodanym s monitorem.
* Bez potreby vse delat rucne.
Info : Navic dnes se spise osazuje AH-IPS jako predesly IPS, nejde sice o technologicky prevrat, ale naké mensi zlepseni tam sou.

presne nad týmto monitorom som rozmyslal ( 24" iiyama XB2483HSU-B3 ) len mi pride niak lacne :D neviem aku kvalitu mozem satu cenu cakat. a zahnuti monitor nechcem , nevyzerá to prirodzene (24" Samsung C24FG73 ) alebo si nato treba len zvyknúť ?

len mi pride niak lacne :D neviem aku kvalitu mozem satu cenu cakat

Mech. spracovanie super, pivot stojan super, obraz oproti TN subjektivne omnoho lepsi - lepsie farby, lepsie zobrazovanie bielych scen, omnoho lepsie pozorovacie uhly. A cierna je cierna.
//
Neviem preco je cena taka aka je, asi kazdy kupuje IPS, tak to museli rozumne nacenit.

velkost 24, 1920x1080 alebo 27, 2560 × 1440
tim bielym svetlom na rohoch IPS som myslel IPS glow
ak poznate nejake kvalitne IPS kde nie je IPS glow tak napiste ( ale myslim seto maju vsetky , niektore viac niektore menej)

Ono by chtelo, aby jsi je videl na vlastni oci.
- Treba takovy 75Hz 2K@1440p AOC 27" Q2775PQU neni spatny, ale je hodne dikuzi o mrtvych pixelich, jednu "27" jsem od nich mel, v praci mame také nejaké AOC a jsem spis 'spokojen' jak skepticky k této znacce.
- Pak sou momentalne nejvic osazené klasiky vyrobcu :

[Oba jsou 2K@1440p + DipslayPort]
1- "27" palcovy ViewSonic model VG2765
2- "27" pacovka iiyama ProLite XUB2792QSU
* V pripade ze nebudes menit grafickou kartu Nvdiia za AMD, popremyslel bych i o tom G-Sync..
POZOR : Hodne vyrobcu monitoru s funkci G-Sync osazuji Dale|panel TN, kvuli nisi cene.

TiP ~Jestli chces neco opravdu brutalniho:x: a "hlavne na hry", mrkni : "Lenovo - Y27g" (model 65BEGAC1EU)*Curved Gaming
* Nikdy jsem ho nemel ani jsem bohuzel nemel sanci ho vykouset, ale videl jsem ho v provozu v DEMO ukazce na pultu a opravdu zajimavé, me pripadl na prvni pohled spis jak OLED.

Velikost : 27 palcu
Dalle : VA
Frekvence : 144Hz
Rozliseni : FHD@1080p
Odezva : 4ms (podle me realnych 6/8ms)

pořád lepší než 21:9.

- Proc ? Jaky model jsi pouzival ze ti nevyhovoval ?
- Jeden "21:9" monitor pouzivam i doma a na nekteré hry je zcela bezkonkurencni. Navíc je to alespon o proti klasickym "16:9" zmena at na zavodni hry nebo i FPS, letecké simulatory je i prijemnejsi mit sirsi uhel (FOV) pohledu, tak jako filmy v CINEMA 21:9 vypadaji paradne.
* I mimo hry, treba na strih hudby nebo videa kde se lépe manipuluje s delsi stopou, ve Wordu nebo jiném textovém editoru neni problém dat vedle sebe 2 nebo 3 stranky, uz to bude nakej ten patek co tento format pouzival a spis bych k "UltraWide" nasel klady jak zapory..