Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDMI kabel s pozlacenými konektory

Zdravím, mám na Vás dotaz, když budu propojovat počítač přes display port (herní grafická karta) s Full-HD televizí na vzdálenost cca. 1,5m, vyplatí se koupit HDMI kabel s pozlacenými konektory? Signál bude ve Full-HD (filmy, hry 60fps.....). Předem děkuji za rady

Například tento kabel:
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400060000002QMI&Search=display%20port%20hdmi&SearchType=1

nebo tento
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105140006000000246D&Search=display%20port%20hdmi&SearchType=1

Zlato tam neni ani tak kvůli otěru (příspěvek #2) jako spíš kvůli oxidaci (zlato neoxiduje). Na otěr zlato moc nedrží (něco samozřejmě také) a ty mikroskopické vrstvy, co se pro tyto účely dělají moc nepomůžou (ovšem kolikrát se takový spoj rozpojuje). Takto to samozřejmě pomůže jak analogovému, tak i digitálnímu signálu, ale myslím, že není úplně nezbytné.
Na takto krátké propojení stačí téměř cokoliv. Problém je potom s delšíma vzdálenostma (10 a víc metrů), tam si lze všimnout, že ceny rosou mnohem rychleji než délky kabelů. Tak dlouhé kabely jsou taky tlustčí (protože musí mít preciznější stínění a vše) a hůř se s nima manipuluje. Zrovna ty kabely v odkazech vychází v přepočtu na metr stejně, ale pro větší délky už by to tak nebylo. Je otázkou, jestli vám těch 6 stop (proto ta divná míra 1.8 metru a ne 1.5 nebo 2) stačí. Kolik by stál pozlacený 1.8 netuším.