Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stav antiviru k r. 2017

Ahoj vsem, zajimalo by me jak si na tom vedou antiviry (i placeny ve standartni verzi) v letosnim roce, ktery vede a ktery naopak propada? Hlavne vase nazory, tech, co se v tom nejak orientuji, dekuji.
Změna kategorie, původně: Software (Kurt)

Názory těch, co se v tom orientují, jsou jednoznačné:
1. místo: mozek
2. místo: neobsazeno
3. místo: neobsazeno
Další místa (bez rozdílu pořadí): všechny antiviry

Ono sledovat a řídit se žebříčky programů, které z principu zachytí maximálně 10 - 15 % všech hrozeb na internetu* je přinejmenším dětinské.
Pro běžného uživatele stačí používat Defender, který je součástí Windows 10.

* Antiviry jsou proti virům, je jim šumafuk spyware, adware a další škodlivý SW. Ty další hrozby ovšem vyžadují součinnost uživatele, takže viz výše.

ruský antiviry obsahují backdoor, tvrdí eu a američani
americký antiviry obsahují nsa backdoor
mcafé obsahují zpomalovač
avast nebo avg zase odesílají data

čili antivir bych moc nezasíral systémy.

Každý z těch anticosi je vždy o kus pozadu proti "šmejdům" jelikož nemají a ani nemůžou mít schopnosti nadpřirozené, kdy a jaký "neřád" se narodí.
Takže je zcela fuk které placebo si pro svůj pocit bezpečí vybereš, bude to vždy ochrana proti něčemu co už bylo (databáze), ale ne co bude.

Většina antivirů dělá ve Windows větší či menší neplechy, zvláště Avast je tím docela proslulý - stačí prolistovat poradnu, kolikrát na nejrůznější problémy většinou kolem nefunkčního internetového připojení pomohlo odinstalovat antivir.

Musím jen zopakovat:

Pro běžného uživatele stačí používat Defender, který je součástí Windows 10.

Na rozdíl od antivirů totiž pozná i nejběžnější spyware.

aha, no jeste teda neco k doplneni, obcas hravam hru jmenem Metin, konkretne privatni metiny, v CR jsou jich desitky a pro majitele se jedna o zivnost, ale sam zde nemam takovou duveru, zda do patcheru (spousteciho programu), nemuzou natahnout nejaky ten vir, apod., tak zda k tomu bude stacit i ten defender

Nicméně ani s nejlepším antivirem nemáš nikdy 100% záruku.

mě teď rozveselil náš korporát, kdy si nechali nakazit nějaké svinstvo, které už dávno nekontrolují a tupě instalují hned druhý den (lhostejno jestli zbytečný adobe flashplayer 156.verzi či jiný podvržený shit). tak nám naši it zamořili půlku sítě.
a toto mě bude poučovat, co si mám myslet o jejich antivirech, o spoléhání na jejich naprosto neschopný mcafee, a o jediné obraně které jsou schopni: zákaz uac.
že s tím starší aplikace neběží? naše it office lamy to nezajímá - hlavně že mají 100% vyplněnou excelovou tabulku.

odběhl jsem, tazatel neřeší situaci v tupém korporátu. ale inteligentní domácnost plnou bystrých uživatelů.
oprava: tazatel vlastně neřeší nic: přikráčel sem jen s tupým živáckým tématem "stav antivirů", od kterého může čekat různý blábol pro různá prostředí, ale nic pro jeho konkrétní domácnost.

osobně si o náhodných návštěvnících z živě myslím, že to jsou buď idioti, nebo tamním prostředím deformované pubertální děti.
to je zároveň odpověď na stav antivirů: když od počítačů vypadnou dobrovolní lamerští šiřitelé virů, nebudou nikoho atrapy antivirů zajímat.

Abych prvne odpovedel na dotaz: Stav antiviru nezmenen, stale to zere vykon PC vyuzitelny k jinym cinnostem. Pokud jde o konkretni aplikaci, tak Microsoft Security Essentials ve Win7 nebo Windows Defender ve Win8+. Duvod je ten, ze setri penezenku, protoze je zdarma, bere minimum vykonu PC a clovek ma lepsi pocit nez kdyz nema antivir zadny.

Jinak u nas IT odbornici nedaji dopustit na Ccleaner, takze uz mame sit taky zavirovanou. :-) Pouzivame v praci dost dobry Kaspersky, z toho ze by odesilal info Putinovi bych ani nepanikaril, ale onehda se dokonce dokoncilo na jednom pocitaci skenovani a bylo tam asi 20 viru, jeden by skoro rekl, ze ten rezidentni stit stoji za hovno. :-D