Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook versus Powerbanka

Dobrý den,
Může mi někdo poradit jestli jde propojit klasická ale výkonná Powerbanka a notebook Lenovo? Který má ,,svou" hranatou koncovku Slim Tip. Propojit powerbanku přes další kabel či redukci,zatím jsem nic nenašel.Hodilo by se když dochází baterka a nechci natahovat standardní trafo s originál koncovkou.
Díky za radu.

Ve zkratce:
Nabíjení bude probíhat pouze v případě, že výstupní napětí z PowerBanky bude vyšší než vstupní napájení toho notebooku.
Napětí musí být vyšší o takovou hodnotu, aby proud překonající vnitřní odpor napájecího zdroje notebooku byl dostatečný.
Aby byl proud dostatečný a stačil notebook živit, musí powerbanka být schopná ten proud na výstupu dodávat.

No tak dobrá, už mlčím. Bylo by mi sice úplně jedno, jestli se to dobíjí se strátou a tím se prodlouží životnost třeba jen o 25 procent, ale chápu, že to zas elektronici nejsou schopný pochopit. Protože nepochopí ten fakt samotnej. Protože přemýšlí pouze ve své rovině a nemohou pochopit, že to někomu stačí jen jen proto, že to prostě jde. Proto lidstvo přichází o vynálezce :-)

Není problém to vymyslet, není problém to vyrobit. Ale problém je poptávka. Pokud by na trhu o to nebyl zájem a vyrábělo by se to jen v maličké sérii, bylo by takové zařízení tak drahé, že by si to stejně nikdo nekoupil.

Jinak pokud by ses kouknul po netu, tak taková zařízení se dělají:
http://www.dewalt.com/en-us/products/accessories/batteries-and-chargers/batteries/20v-max-tool-connect-battery-2-ah/dcb203bt
http://www.dewalt.com/en-us/products/accessories/batteries-and-chargers/batteries/20v-max-premium-xr-lithium-ion-battery-pack/dcb204
Ovšem cena odpovídá poptávce...

V případě potřeby, kdy si chceš hrát sám, pak třeba tento odkaz:
http://www.instructables.com/id/Build-Your-Own-Battery-Power-Supply/
Výstupní napětí si uprav dle potřeby