Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook versus Powerbanka

Dobrý den,
Může mi někdo poradit jestli jde propojit klasická ale výkonná Powerbanka a notebook Lenovo? Který má ,,svou" hranatou koncovku Slim Tip. Propojit powerbanku přes další kabel či redukci,zatím jsem nic nenašel.Hodilo by se když dochází baterka a nechci natahovat standardní trafo s originál koncovkou.
Díky za radu.

Uvědomuješ si, jaké vstupní napětí a odběr proudu má ten notebook? Ne? Tak se koukni na ten zdroj a pak mi najdi JEDINOU powerbanku s takovými parametry.

edit: a Lehovno by mělo dostat do držky za klamání užovek kvůli tomu "jakože-USB" napájecímu konektoru.

Klidně přes dvě redukce.

takže ani přechodový odpor ti nic neříká a základní škola pro tebe byla ztraceným vzděláním.

a to nemluvím o maličkostech typu sám si vynásobit odběr toho krámu časem a porovnat ho s kapacitou tvé powerbanky (vynecháme případnou ale nesamozřejmou konverzi napětí) = kolik minut nebo sekund ten krám reálně utáhne.

Ve zkratce:
Nabíjení bude probíhat pouze v případě, že výstupní napětí z PowerBanky bude vyšší než vstupní napájení toho notebooku.
Napětí musí být vyšší o takovou hodnotu, aby proud překonající vnitřní odpor napájecího zdroje notebooku byl dostatečný.
Aby byl proud dostatečný a stačil notebook živit, musí powerbanka být schopná ten proud na výstupu dodávat.

Ty to očividně nechápeš. Abys mohl živit noťas, kterej potřebuje napětí typicky okolo 19V powerbankou, která obvykle dává 5V (tedy USB standard), tak to napětí musíš zvednout. To se nedělá žádnou redukcí, ale regulérním elektronickým obvodem (DC měnič), kterej bude mít nějaký ztráty, takže kapacita té powerbanky bude tímto krácena. Takže žádná jednoduchá vychytávka, ale celkem slušnej kus elektroniky. Pokud to nekoupíš někde na ebay od číňana jako hotovej výrobek, tak na zakázku ti litr nebude stačit.

No tak dobrá, už mlčím. Bylo by mi sice úplně jedno, jestli se to dobíjí se strátou a tím se prodlouží životnost třeba jen o 25 procent, ale chápu, že to zas elektronici nejsou schopný pochopit. Protože nepochopí ten fakt samotnej. Protože přemýšlí pouze ve své rovině a nemohou pochopit, že to někomu stačí jen jen proto, že to prostě jde. Proto lidstvo přichází o vynálezce :-)

Není problém to vymyslet, není problém to vyrobit. Ale problém je poptávka. Pokud by na trhu o to nebyl zájem a vyrábělo by se to jen v maličké sérii, bylo by takové zařízení tak drahé, že by si to stejně nikdo nekoupil.

Jinak pokud by ses kouknul po netu, tak taková zařízení se dělají:
http://www.dewalt.com/en-us/products/accessories/batteries-and-chargers/batteries/20v-max-tool-connect-battery-2-ah/dcb203bt
http://www.dewalt.com/en-us/products/accessories/batteries-and-chargers/batteries/20v-max-premium-xr-lithium-ion-battery-pack/dcb204
Ovšem cena odpovídá poptávce...

V případě potřeby, kdy si chceš hrát sám, pak třeba tento odkaz:
http://www.instructables.com/id/Build-Your-Own-Battery-Power-Supply/
Výstupní napětí si uprav dle potřeby