Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde zmazat adresar

Na externom disku mam niekolko adresarov a podadresarov, vsetky idu zmazat, az na jeden. Win10 pise, ze Polozka jiz neni umistnena v . . . . atd. Ale otvorit ide, nakopirovat do nej nejaky subor ide, premenovat ide, chkdsk nenasiel chybu . . .len zmazat nejde . . .pravami to nebude, lebo vsetky som vytvaral ja . . . a len tento jeden strajkuje.

Nabútuj mašinu pod Linuxom z flešky, alebo nástroj: Dr.Web live cd - ISO na fleške.

Prípadne do cmd,exe, ako Správca, ak je povedzme path na C:\zložka\zložka\zložka,,,, zadaj tento text:
takeown /f "C:\zložka" /a /r /d y
icacls "C:\zložka\*" /grant:r administrators:F /t /l
rmdir "C:\zložka" /s /q

Ta hláška o neexistenci je matoucí.
Obvykle jde o nedostatek NTFS práv na složku. Tu si vytvořil systém a uživatel (včetně admina) na ni nemá dostatečná práva.
Řešením je převzít vlastnictví složky a přidat práva pro admina a následně složku smazat.

Přes příkazový řádek viz odpověď od Nuda výše.