Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zalisované, nevýměnné baterie u mobilů

Ahoj,

předesílám, že jsem naštván a pobouřen. Tak mě berte s rezervou.
Dívám se na mobilní telefony (smartphony), a zdá se, většina už má zalisovanou nevýměnnou baterii.

Apple, Samsung topmodely...... všechny mobily od Xiaomi.....

To nemůžou zasáhnout ti degenerovaní pitomci v Bruselu a zakázat to?
Je to nápor nejen na peněženky nás všech, ale i ekologii přírody.
Nemůžu se smířit s myšlenkou, abych telefon zahodil jenom proto, že zrovna baterii skončila životnost !

Ach jo !

V práci máme cca 150 mobilů. Viděl jsem asi 20 nafouknutých baterií u (tlačítkových) Nokií, dotykových Samsungů a Lenovo. Původní. Baterie mají výrobním procesem daný počet nabíjecích cyklů = když někdo nabíjí 2x denně bude baterii nutné vyměnit dříve.

Moje argumenty proti nevyměnitelným bateriím:
- baterie se nafoukne tak že zničí i zadní kryt. Seženu jej stejně snadno jako u typu s uživatelsky vyměnitelnou baterií kde se předpokládá že s krytem bude manipulovat jen servis?
- seženu "nevyměnitelnou" baterii v každém obchodě s mobily jako ty vyměnitelné?
- "vyměnitelnou" baterii si vymění každý, "nevyměnitelnou" také?
- všechny mobily s "nevyměnitelnou" baterií nejsou odolné. Dokáže po polití každý v takovém mobilu odpojit baterii i když bude vědět že se to má?

Myslel jsem tak že pokud má baterie pevný počet nabíjecích cyklů tak při nabíjení 2x častějším vydrží polovinu než vydrží tomu kdo nabíjí jednou denně. Ve Tvém případě je baterie kvalitní a tedy má těch nabíjecích cyklů moc. Měl bys vidět baterky v těch tlačítkových Nokiích.