Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC se vypl a nejde pustit

Hezké nedělní odpoledne přeju,

mám takovej problém, že jsem byl normalně na internetu a najednou zčernala obrazovka - vypl se úplně PC.
Zkoušel jsem ho zapnout, ale furt nic. Větráky na grafice a procesoru, ani zdroj nejde.
Tak jsem ho odpojil, otevřel a nechal vychladnout, zkusil jsem to znovu a zase nic. Tak jsem pogooglil a prej by to mohlo být grafikou - že se má zkusit odpojit a zapnout bez ní. Tak jsem se o to pokusil a stále nic. Jen ve zdroji to tak "zasyčelo" na vteřinu - jakoby dostal příkaz tomu se zapnout, ale ne a ne se poroučet :/ Zkontroloval jsem všechny kabely a všechno by mělo být OK.

Potom jsem si uvědomil, že mám ten zdroj 8 let, a že prostě vypověděl službu. Ale do teď fungoval a nechci jen tak koupit novej zdroj za 1000-1500 Kč a mít stále nefunkční PC. Napadá někoho něco, čím by to teda mohlo být? Zdroj, ZD,..? Budu rád za všechny reakce. :)

Mějte se! :)

No, zdroj zdechne různě (mohl bych vyprávět). Nejčastěji skutečně odejdou kondenzátory, ale také se mohou prorazit usměrňovací diody na straně 230V, nebo diody na straně nízkého napětí, nebo se prorazit spínací tranzistory, nebo ... . A taky se může jen tak přepálit pojistka a po výměně zdroj funguje (léta) bez problémů.
Mimochodem, ty kondenzátory nemusí být ani poddimenzované, ale prostě z blbé série. Měli jsme v práci dva totožné počítače koupené zároveň (tedy ze stejné série). Jeden z nich byl v provozu každodenně, druhý byl povětšinou odstaven, bez napětí a pouštěl se jenom občas. Zajímavé bylo to, že se oběma počítačům zhruba ve stejnou dobu nafoukly kondenzátory...

Tak já nevim žejo, jestli sis všiml, tak na konci mý věty je "?", tak se asi ptám, od jakého výrobce je ideální zdroj, ale z recenzí atd. jsem myslel, že Master Cooler nebo Zalman ... Myslíte teda, že výměna zdroje pomůže? Byl bych docela rád, kdyby jo, zítra zkusim a dám vědět :)