Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Porovnání vhodnosti PC

Zdravím,
známý potřebuje koupit nový PC na účetnictví, nahrání fotek z DF (ne zpracování, to neumí), Internet a Office. Hry nehraje.

Nechce do toho moc investovat a proto si dal limit cca 10kKč + DPH.

Já mu radím http://www.barbone.cz/index.asp?Odeslat=Konfigurova t&stiid=57745&t=PC&win=1&dealer=

Mám za to, že další volba v této kategorii http://www.barbone.cz/index.asp?Odeslat=Konfigurova t&stiid=16649&t=PC&win=1&dealer= je pro daný účel zbytečná. Cpát tam další grafickou kartu, když intergrovaná je pro daný účel patrně dostatečná (umí DX10) považuji za mrhání peněz. A Intel Core 2 Duo E6550 oproti Intel Core 2 Duo E4600 pro daný účel také moc výhodu nepřináší.

Pouze bych vyměnil pevný disk za WD5000AAKS 500GB a paměť na 2 x 1024 MB 800MHz Transcend.

Je má úvaha správná?

Integrovana grafika mu staci. DX10 mu je naprd.
Ja osobne by som si kancelarsky PC vyberal skor podla (nizkej) hlucnosti, t.j. dbat aj na to ake su v tom vetraky, kejs a zdroj (ci je dost tichy aj po zahriati). Box chladic bude (mozno) hlucny.

Je si urcite isty ze na tom nebude nikto chciet hrat nejake nove hry?

P.S. a nech si pred kupou skontroluje ze aky vstup (DVI alebo VGA?) ma ten jeho LCD display a aky vystup ma ta integrovana grafika na tej zakl.doske co v tom je.

Díky.
Ta hlučnost bude dána i cenou. Takže žádné iluze nemám.

Jinak ke grafice - Support for dual independent displays via VGA/DVI-D. LCD má oba.

Spíše jsem měl obavu z MicroATX s relativně málo konektory (One PCI Express x16 connector, Two PCI Express x1 connectors, One PCI* connector), ale po zkušenostech z předchozích domácích instalací jsem si uvědomil, že to až tak problém nebude. PC se jednou postaví a pak se do něj beze změny práší několik let bez zásahu. Tedy v případě, že u něho nesedí nějaká náctiletý vědec.