Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NAS Synology

Zdravím,

zakoupil jsem síťové úložiště Synology. Mám v něm dva HDD a chtěl bych, aby se jen některé složky na nich mezi sebou zálohovali. Lze to nastavit přes nějakou appku od synology? A jak?

A ještě jsem si stáhl medial server do NAS ale nevím, jak nasdílet více složek pro TV kromě definovaných složek "videa" a "obrazky". Tzn vytvořím třeba složku filmy a chtěl bych aby na ní TV viděla.

Děkuji.

Pokud nechceš, aby se zrcadlil obsah disků - RAID, pak existuje aplikace HyperBackup, ve které si nastavíš místní zrcadlení konkrétních složek. Je na tobě, jestli realtime (to podle mne postrádá smysl, protože co smažeš na zdroji se ti smaže hned i v cíli) nebo pravidelně v nějaký čas přes plánovač. Tam bych doporučil nechat kopie, které zmizely na zdroji.

Doporučuji zapnout pro důležité sdílené složky síťový koš. Pokud něco nechtěně smázneš, najdeš to v koši. Na koši si nastavíš, po jaké době se má takový smazaný dokument vysypat.