Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DeepBurner - Jednotka není připravená

Dobrý večer!
Stáhla jsem si tento program, chci vypálit DVD, postupuji podle návodu, ale v závěru, kdy kliknu na ZAPISOVAT mi to hlásí "Jednotka není připravená. Jednotka je buď zaneprázdněná nebo prázdná." Co to znamená? Kde dělám chybu? Poraďte, prosím. :-(
Změna předmětu, původně: DeepBurner (LaKr) (Kráťa)

Google to přeložil:

Vítejte na Diskuzní fórum Tech domovem více než 136000 problémy vyřešit. Otázky byly zahrnuty: Spyware, Malware, Počítačový virus otázky, Windows, Microsoft, Linux, sítě, bezpečnost, hardware a herní Získání váš problém vyřešit, je tak snadné, jako jsou:
1. Registrace na účet zdarma
2. Kladení Váš dotaz
3. Příjem odpověď

Registrovaní členové:
* Získat podporu zdarma
* Komunikovat soukromě s dalšími členy (PM).
* Odstraňování tuto zprávu
* Viz méně reklamy.
* A mnohem více ..

Registrovaní členové nepotřebovat translate. Toto hlavní být:

nejprve zkontroluje váš správce zařízení a ujistěte se, že neexistují žádné záznamy žlutá
zkuste změnit mediální disků na jeden a pokud váš pomocí minus ... a vízové versa
měli byste ji odinstalovat váš pálení program a program přeinstalovat

ve Správci zařízení pravým tlačítkem myši na disk a zvolit odinstalaci
Poté klikněte pravým tlačítkem a znovu hledat h / ware změny

atd.

Fotky asi nevypálíš podle toho co tu píšou.

DeepBurner je freeware program sloužící k vypalování CD a DVD disků. S DeepBurner lze vytvářet datová, bootovací a audio CD, stejně tak i datová DVD.

Tento program nabízí komplexní služby počínaje přípravou dat až po tisk obalů na vypálené disky.

Placená verze Pro navíc nabízí:

* disk-to-disk kopírování,
* vypalování Video DVD,
* zálohovací utility,
* vypalování foto CD/DVD alb,
* CD/DVD vypalování z příkazové řádky,

Vybrala jsem soubor, který chci vypálit, klikla jsem na 3.ikonu zleva ( Vypálit aktuální kompilaci na disk )a vyskočilo mi okno "Zapsat kompilaci, vložte prázdný disk" - ale já ho v mechanice už mám! Nemám ty DVD-R nějaké vadné? Vyměnila jsem 3 a je to pořád stejné. Kde může být ten zakopaný pes? :-(

Ak nenapises co to mas za PC (ak NB tak vyrobca/typ, ak je to normalne PC tak aku mas zakl.dosku) tak nie, nemozme doporucit :)
prip. pozri sa do PC ze akym kablom je pripojena ta doterajsia mechanika, ak to je taky siroky tak potrebujes PATA mechaniku, ak to je taky uzky kabel tak potrebujes SATA mechaniku.
Staru odpojis, odsrubujes, novu zasrubujes a zapojis a zapnes PC. To je cele :-)
Co sa tyka znacky tak to je plusminus jedno. Ja mam samsung a som spokojny. Najlacnejsie su LG, ale tie som radsej nechcel :)

Tak to rovno vymontuj tu tvoju terajsiu mechaniku a odnes ju k predajcovi :-)
Predpokladam ze je to PATA (IDE), tak povedz predajcovi nech ti tu novu naswitchuje (nech strci prepojku na spravne miesto) tak isto ako staru, to si ale mozes urobit aj sama, tie prepojky (vedla konektora) su snad u vsetkych mechanik umiestnene rovnako. PATA (IDE) mechaniky mas napr. tu vyber si cokolvek :) je to zoradene podla ceny:
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Mech aniky%5CDVDRW%5CIDE&stockitem_in_path_order=Price

P.S. DVD media odporucam kupovat znacku verbatim, aby sa to DVD dalo precitat aj po roku skladovania :-) A radsej nevypalujem uplne maximalnou rychlostou (napr. ak vypalovaci program vypise ze zdetekoval 24x rychost, tak to prenastavim na 16x a az potom dam ze vypalovat. preistotu, nech to DVD ma aj nejakych par rokov trvanlivost.

Podporuje tvoje palička DVD-RAM?
Tipnul bych, že ano, to budeš muset prozradit.
Napřed budeš muset DVD-RAM naformátovat,
budeš mít pravděpodobně na výběr ze tří možností:
FAT32, UDF 2.0, UDF 2.5, ale už si to nepamatuji přesně.
Mi se osvědčil formát UDF 2.5. Taky je možné,
že budeš potřebovat DVD-RAM driver pro svoji vypalovačku,
takže navštiv stránku výrobce tvojí ROMky,
případně si stáhni univerzální driver, Google tě navede.

Ano, podporuje DVD-RAM, nikdy jsem neformátovala - to je pro mne španělská vesnice, to nesvedu. Mohu ty fotky vypálit na tu DVD-RAMku klasicky? A mohl by jsi mi, prosím tě, ještě doporučit nějaké kvalitní DVD, na které si mám zálohovat fota? Jak dlouho ty fotky na DVD vydrží v nezměněné kvalitě? Jinak moc děkuji za radu, čas a trpělivost! :))

Napis presne aku mas DVD mechaniku (ak nevies tak si pozri v spravcovi zariadeni - pravy klik na tento pocitac - spravovat - spravca zariadeni - mechanika). Napiseme ti potom (mozno :) ze co stiahnut aby ti slo naformatovat to DVD-RAM.

Media su dobre napr. Verbatim, na DVD sa nemeni kvalita fotiek, kvalita fotiek ostane navzdy rovnaka. Stare DVD-R(W) bud precitas (kvalita fotiek je nezmenena) alebo ho uz neprecitas (kvalita fotiek je potom nulova - fotky su v prd... :))) Verbatimy by mali vydrzat aspon 50rokov (pozor - to je len teoreticky odhad vyrobcu podla nejakych vypoctov, realita moze byt ina :) ak ich clovek nejak normalne skladuje (na tmavom a suchom mieste s izbovou teplotou). Ak chces trvanlivost tak je dobre vypalovat pomalsie (napr. 8x), nie na maximalnu rychlost.
Mozes pouzivat aj napr. DVD-RW, tie sa daju zmazat (vo vyplaovacom programe mas aj fcviu na mazanie DVD-RW) a znova napalit vsetko (vcetne povodnych fotiek co tam boli, z harddisku) az sa ti na harddisku nazbiera tych fotiek viac, je to lepsie ako na DVD-R stale pridavat stopu s par subormi (kazda stopa zabera dost vela a je to potom naprd ked tam je 30stop tak mechanika musi hladat zoznam suborov postupne cez vsetky az k tej poslednej).

P.S. najprv sa ale pokus vyriesit to naformatovanie DVD-RAM (napis aku mas mechaniku), to bude pre teba asi najlepsie a najjednoduchsie...

Tak už jsem KONEČNĚ naformátovala to DVD - RAM, formát jsem zvolila podle rady Karla, objevilo se mi jako další disk, do kterého jsem ty soubory fotek přetahovala myší. Je to fakt pohoda, rychlovka - a vejde se jich tam mnoho! Doposud jsem vypalovala jen na CD. Mockrát děkuji - všem!!! :)):)):))

Podívej se na stránku LiteOn, jestli tam není RAM driver ke stažení,
můžeš taky zkusit univerzální BHA DVD-RAM driver, po instalaci se ti objeví
nabídka formátování v Tento počítač, pravý myš na vypalovačku
Můžeš si stáhnout nový firmware + aktuální manuál:

http://www.liteonit.com/global/index.php?option=com _wrapper&Itemid=75

Tady jsou BHA a Panasonic drivery, někde fungují Panasonic líp,
možná se příště podívej napřed po technické podpoře u výrobků,
ale žádný učený shůry nespadl, žádná trága.

http://www.bha.co.jp/en/download/utilities/dvdram.h tml

Tady jsou vylepšené Panasonicy:

dvdram

Pravděpodobně se ti objeví v Tento počítači další jednotka,
normální CD/DVD otevřeš v původním písmenu jednotky, DVD-RAM v novém písmenu.
V nejhorším případě můžeš použít NERO InCD, funguje to, ale raději až nakonec.

Jéva jéva, ještě fungují staré stránky Rudy z Poradny:

r.matejovic