Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DeepBurner - Jednotka není připravená

Dobrý večer!
Stáhla jsem si tento program, chci vypálit DVD, postupuji podle návodu, ale v závěru, kdy kliknu na ZAPISOVAT mi to hlásí "Jednotka není připravená. Jednotka je buď zaneprázdněná nebo prázdná." Co to znamená? Kde dělám chybu? Poraďte, prosím. :-(
Změna předmětu, původně: DeepBurner (LaKr) (Kráťa)

Podporuje tvoje palička DVD-RAM?
Tipnul bych, že ano, to budeš muset prozradit.
Napřed budeš muset DVD-RAM naformátovat,
budeš mít pravděpodobně na výběr ze tří možností:
FAT32, UDF 2.0, UDF 2.5, ale už si to nepamatuji přesně.
Mi se osvědčil formát UDF 2.5. Taky je možné,
že budeš potřebovat DVD-RAM driver pro svoji vypalovačku,
takže navštiv stránku výrobce tvojí ROMky,
případně si stáhni univerzální driver, Google tě navede.

Ano, podporuje DVD-RAM, nikdy jsem neformátovala - to je pro mne španělská vesnice, to nesvedu. Mohu ty fotky vypálit na tu DVD-RAMku klasicky? A mohl by jsi mi, prosím tě, ještě doporučit nějaké kvalitní DVD, na které si mám zálohovat fota? Jak dlouho ty fotky na DVD vydrží v nezměněné kvalitě? Jinak moc děkuji za radu, čas a trpělivost! :))

Napis presne aku mas DVD mechaniku (ak nevies tak si pozri v spravcovi zariadeni - pravy klik na tento pocitac - spravovat - spravca zariadeni - mechanika). Napiseme ti potom (mozno :) ze co stiahnut aby ti slo naformatovat to DVD-RAM.

Media su dobre napr. Verbatim, na DVD sa nemeni kvalita fotiek, kvalita fotiek ostane navzdy rovnaka. Stare DVD-R(W) bud precitas (kvalita fotiek je nezmenena) alebo ho uz neprecitas (kvalita fotiek je potom nulova - fotky su v prd... :))) Verbatimy by mali vydrzat aspon 50rokov (pozor - to je len teoreticky odhad vyrobcu podla nejakych vypoctov, realita moze byt ina :) ak ich clovek nejak normalne skladuje (na tmavom a suchom mieste s izbovou teplotou). Ak chces trvanlivost tak je dobre vypalovat pomalsie (napr. 8x), nie na maximalnu rychlost.
Mozes pouzivat aj napr. DVD-RW, tie sa daju zmazat (vo vyplaovacom programe mas aj fcviu na mazanie DVD-RW) a znova napalit vsetko (vcetne povodnych fotiek co tam boli, z harddisku) az sa ti na harddisku nazbiera tych fotiek viac, je to lepsie ako na DVD-R stale pridavat stopu s par subormi (kazda stopa zabera dost vela a je to potom naprd ked tam je 30stop tak mechanika musi hladat zoznam suborov postupne cez vsetky az k tej poslednej).

P.S. najprv sa ale pokus vyriesit to naformatovanie DVD-RAM (napis aku mas mechaniku), to bude pre teba asi najlepsie a najjednoduchsie...

Tak už jsem KONEČNĚ naformátovala to DVD - RAM, formát jsem zvolila podle rady Karla, objevilo se mi jako další disk, do kterého jsem ty soubory fotek přetahovala myší. Je to fakt pohoda, rychlovka - a vejde se jich tam mnoho! Doposud jsem vypalovala jen na CD. Mockrát děkuji - všem!!! :)):)):))