Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit kolik procent návštěvníků mých www používá nějakou formu blokování reklamy

Ahoj,

přečetl jsem pár článků na Internetu. Prý jde do stránek přidat kousek kódu a pak člověk zjistí, kolik procent návštěvníků jeho www stránek používá nějakou formu blokování reklamy. Pokud by zde někdo věděl nebo sama "poradna" toto již měřila, tak bych byl rád za radu jak na to. Děkuji.

Technicky to bude spravené asi tak, že JavaScriptom skontrolujete niečo, čo malo byť nastavené reklamou - napríklad výšku divu, kde mala byť vložená reklama, existenciu nejakej premennej nastavenej v skripte s reklamou a pod. Ak reklama chýba, odošle sa request, ktorý zvýši počítadlo. Treba tiež myslieť na to, že reklama môže byť načítaná aj asynchrónne.