Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přípojení Ethernetu na ADSL

Zdravím, koupil jsem bazarový router a nějak jsem opomněl kouknout na přípojku, počítal jsem že to bude klasicky ethernet. No stala se mi nepříjemná situace že router mi došel a byla tam přípojka na ADSL. Z antény mi vede pouze Ethernet a tak se ptám jestli je možné nějak připojit ethernet do ADSL slotu, možná je to úplně nesmyslné ale za zeptání nic nedám :) předem díky

Router: ASUS DSL-N55U

udělat z toho obyčejné ap - no možná by to šlo.
připoj se k routeru, (default bude zapnuté dhcp, to pak nezapomeň zrušit), opíšeš nastavení lan ... jenže když se na to potřebuješ ptát, jednodušší je jít koupit normální router.

bez routeru budeš omezený nejspíš na jedinou ip adresu od poskytovatele, tj. vytáhneš své pc až ven na světlo boží.

No mě šlo o to ze ten Wi-Fi router má dva USB porty a mohu zapojit tiskárnu do nej a tisknout z jakéhokoli zařízení :) nakonec to mám tak ze mám klasický router a znej mám vyvedený lan kabel do toho routeru s tiskárnou a když nebo budu potřebovat tisknout připojim se a vytisknu :) tohle není zle řešení ne ? :) jinak to dhpc to jakoze mě nějak ohrožuje když je vypnute ? :)

tohle není zle řešení ne ?

Zle to nie je vhodne slovo, ale normalne by bolo kupit LAN/WiFi tlaciaren ak sa tlaci vo velkom a z viacerych PC.

jinak to dhpc to jakoze mě nějak ohrožuje když je vypnute ? :)

Ak som to spravne pochopil, tak na ten ADSL router mas pripojenu iba tlaciaren, nie?

nejsem zvyklý mít svůj pc (nebo dokonce celou domácí síť) vystavené ven do internetu. tebe to možná baví, nebo spíš netušíš které bije.
a pokud ti poskytovatel přidělí jen jedinou ip, pak ti těch zařízení v síti současně moc nepojede.

ale chápu, že nákup normálního routeru je něco ohromně složitého a tak je třeba se po bazarech prošetřit k harampádí.

Nakonec jsem to vyřešil velice jednoduše, do routeru jsem do libovolného portu zapojil ethernet z té krabičky co jde z antény a potom v nastavení routeru vypnul DHCP a funguje to normálně jako wifi router :). Je to nějak nevezpečné nebo tak mít vypnuté to DHCP ? moc se v tom nevyznám :)