Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční Visual Basic pod Outlookem

Dobrý den.
Prosím o radu. Zhruba polovinu e-mailů, které posílám, musím šifrovat. Abych na to nezapomínal, používal jsem tento kód ve VB, který vždy při odeslání e-mailu vyhodil okno s připomenutím kontroly.

Private Sub Application_ItemSend(ByVal Item As Object, Cancel As Boolean)
    If MsgBox("Odeslat mail? Je všechno OK?", vbOKCancel) <> vbOK Then
        Cancel = True
    End If
End Sub

Byl mi vyměněn počítač, opět s Windows 7 a Outlook 2010, a po překopírování kódu do VB mi to nefunguje. Rozdíl je v tom, že předchozí počítač měl 64 bitové Windows a současný má 32 bitové. Jinak nastavení a aplikace jsou stejné. Hláška se teď při odeslání nezobrazí. Zkusil jsem povolit makra a bez úspěchu.
Přitom si nejsem vědom, že bych u minulého počítače něco nějak zvlášť nastavoval.
Nevíte někdo proč to teď nefunguje?

Je to standardní instalace Office 2010 standard instalovaná přes SCCM. Kdyby podpora VBA nebyla, tak předpokládám, že se mi po Alt+F11 neotevře okno pro VBA.

Chybu to nehlásí, jen se to nespustí. Po kliknutí na ikonu Odeslat mail odejde a hláška se před odesláním neobjeví. Jak jsem psal, jediný rozdíl mezi počítači je v tom, že je to slabší HW a jsou tam 32bitové Win 7 Enterprise. Jinde jsou 64bitové. Ten počítač je dočasná nouzovka protože u původního je problém na základovce.

Ještě k tomu "Ty maily jsou pro konkrétní příjemce? Pak jde nastavit šifrování u příjemců".

To tu věc neřeší. Šifrování se nepoužívá podle příjemce, ale podle obsahu. Šifruje se v rámci organizace u lidí, kteří mají příslušné certifikáty. Pokud mail obsahuje neveřejný obsah (osobní nebo chráněné údaje), tak se šifruje, pokud obecný text, tak ne.

Byl mi vrácen počítač se 64bit Windows a skript 2 dny fungoval a pak opět přestalo okno vyskakovat.

Jediné, čeho jsem si vědom je, že jsem zadal "Už se neptej" pro odeslání mailu přes CTRL+Enter. A pak to (asi) přestalo fungovat. Jestli to ale spolu souvisí, tak tím si jistý nejsem.

Jak to odkliknutí "Už se neptej" vzít zpět jsem nenašel. Po smazání profilu včetně smazání příslušných řádků v HKCU\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows Messaging Subsystem\Profiles\Outlook, smazání ost souboru v c:\Users\uživatel\AppData\Local\Microsoft\Outlook\ a vytvořením nového profilu, se otázka "Už se neptej" znovu neobjeví.

Odpovím si částečně sám.

Pro obnovení funkčnosti VBA jsem smazal c:\Users\uživatel\AppData\Roaming\Microsoft\Outlook\VbaProject.OTM, znovu zadal uvedený kód a tím se VbaProject.OTM znovu vytvořil a funguje to.

Proč to ale fungovat přestalo, stále netuším.