Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 64-bit java

Dobrý den,

pro někoho primitivní otázka, pro mě nemožný úkol. Aneb, jak nainstaluji 64-bit javu na svůj počítač? Instalačka mi hází pořád 32-bit verzi, která mi je k ničemu. Mám Windows 10 64-bit (nevím jestli vůbec existují desítky 32-bit) a ostatní 64-bit programy tu fungují, jen java stávkuje. Za pomoc budu rád.

Pokud stahujes instalacku z www (ne tu offline), tak ti to nabidne tu verzi, jakou mas prohlizec (tzn. pokud mas sice 64bit Windows, ale 32 bit prohlizec, tak to nabidne 32bit Javu - proto je treba stahnout tu offline verzi).
Jak vis, ze to mas porad 32bit Javu (podle nazvu instalacky, nebo podle vlastnosti z nainstalovane)..?
Pokud pouzivas pod 64bit Windowsama jak 32bit prohlizec, tak i 64bit prohlizec (tak se instaluje jak 32bit Java, tak i 64bit).

pokial používaš C64-bit windows a jeho internetový prehliadač štandartným spôsobom, tak internetový prehliadač Ti štartuje 32-bitový,64-bitový treba štartovať manuálne,takže do 64-bit win potrebuješ primárne 32-bit javu a 64-bit ako kvázi "nadstavbu",java stávkuje kvôli tomu,že štandartným spôsobom spustený prehliadač nemá k dispozícii 32-bit javu a čistokrvná 64-bit java sa sama sebe nespustí a ani bez 32-bit základu sa korektne obvykle do systému nenainštaluje,majú síce separátne inštalačky,ale funkčne vzájomne kooperujú a jedna bez druhej sú v 64-bit windows viac-menej ako zadok bez diery......

Třeba kvůli Minecraftu, vlastní zkušenost.
32-bitová verze nemusí stačit (s ohledem na modifikace, nastavení a addony hry).

Mám vedle sebe obě verze Javy a žádný problém nepociťuji. Během hraní Minecraftu (Java hra) hře natvrdo "přikazuji" (spouštěcími parametry), aby využila 5GB RAM (mám 8GB), až budu mít nový PC, dám hře k dispozici ještě výrazně více.

----
Edit: řešil jsem to tady: https://pc.poradna.net/questions/1381095-java-32bit-64bit-pohromade