Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoké rozlišení, programy buď rozmazané, nebo malé

Mám notebook Lenovo ideapad 310, Windows 10 Home. Některé programy jsou rozmazané, když používám výchozí měřítko 125%. Tenhle problém se dá vyřešit tak, že zmenším měřítko na 100%, nastavím vlastní měřítko nebo u těch rozmazaných programů jdu do Vlastnosti → Kompatibilita a zaškrtnu, že nechci přizpůsobení rozlišení. Tahle řešení ale způsobí to, že se ty programy jeví příliš malé. Je nějaký způsob, jak mít programy normálně velké a zároveň ostré?

Ano, je cesta, jak mít programy normálně velké a nerozmazané - používat programy, které se se změnou měřítka vyrovnají.
Uvědom si, že s vysokým rozlišením se přišlo nedávno. Aby program tohle respektoval, je třeba docela velké úsilí od autorů programů. Zkus je oslovit, aby to dali do pořádku.

tohle mě taky štve na zmetku windows 10, pak je mi na houby ,že mám 230dpi monitor. Na windows 8 to šlo nastavit přes ne uplně jednoduše, že muselo být nějaký checkbox použít pro všechny monitory stejné zvětšení a pak to šlo, ale na win 10 ani za prd, ani rady na změnu hodnot v regisrech nejdou.
jsou rozmazané i systémové dialogy?